Nopea Halpa Luotettava

Minne haluaisit matkustaa tänään? Katso aikataulut, inspiroidu ja osta lippu alk. 1 EUR - Nopea, halpa, luotettava.



Ennen lipun ostoa OnniBus.comista löydät lisätietoa tarjonnastamme tältä aikatauluvälilehdeltä. OnniBus.comin bussit kulkevat alla olevan aikataulun mukaan.

Asiakkaidemme toiveesta olemme julkaisseet aikataulut myös pdf-muodossa. Ladataksesi aikataulun klikkaa sivun yläosassa olevaa banneria "Lataa aikataulu".

OnniBus.com tarjoaa kaupunkien välisen palvelun nopeilla ja nykyaikaisilla busseilla, joissa on ilmastointi, Wi-Fi ja muita hienoja ominaisuuksia.

Pyydämme ystävällisesti muistamaan, että bussimme pysähtyvät vain reiteille merkityillä pysäkeillä.

Aikataulumme ovat voimassa toistaiseksi.

OnniBus.com bussi Aikataulut


F1 - Helsinki - Turku - Naantali

Ajopäivät M-L
M-S
M-L
M-S
S
Helsinki (Kamppi) 8:40 10:40 11:40 12:40 13:40 14:40 15:40 16:40 17:40 18:40 20:40
Helsinki (Ruoholahti) 8:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 20:45
Espoo (Tapiolansolmu) 8:50 10:50 11:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:50 18:50 20:50
Espoo (Niittykumpu) 8:55 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 17:55 18:55 20:55
Espoo (Lommila) 9:05 11:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:10 17:10 18:05 19:05 21:05
Lohja (Muijala) 9:20 11:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:25 17:25 18:20 19:20 21:20
Salo (Piihovi ramppi) 10:05 12:05 13:05 14:05 15:05 16:05 17:10 18:10 19:05 20:05 22:05
Paimio (Neste) 10:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:25 18:25 19:20 20:20 22:20
Turku (Yliopisto) 10:50 12:50 13:50 14:50 15:50 16:50 17:55 18:55 19:50 20:50 22:50
Turku (linja-autoasema) 10:55 12:55 13:55 14:55 15:55 16:55 18:00 19:00 19:55 20:55 22:55
Raisio (kaupungintalo) 11:10 19:15 20:10 21:10
Naantali (Käsityöläiskatu) 11:25 19:30 20:25 21:20

F1 - Naantali - Turku - Helsinki

Ajopäivät M-P
M-L
M-S
Naantali (Käsityöläiskatu) 5:20 6:20 8:40 11:40
Raisio (kaupungintalo) 5:30 6:30 8:50 11:50
Turku (linja-autoasema) 6:00 7:00 8:20 9:20 10:20 12:20 13:20 14:20 15:20 16:20 17:20 18:20
Turku (Yliopisto) 6:05 7:05 8:25 9:25 10:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25 17:25 18:25
Paimio (Neste) 6:22 7:22 8:42 9:42 10:42 12:42 13:42 14:42 15:42 16:42 17:42 18:42
Salo (Piihovi ramppi) 6:40 7:40 9:00 10:00 11:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00
Lohja (Muijala) 7:25 8:25 9:45 10:45 11:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 19:45
Espoo (Lommila) 7:50 8:50 10:05 11:05 12:05 14:05 15:05 16:05 17:05 18:05 19:05 20:05
Espoo (Niittykumpu) 8:00 9:00 10:15 11:15 12:15 14:15 15:15 16:15 17:15 18:15 19:15 20:15
Espoo (Westend) 8:05 9:05 10:20 11:20 12:20 14:20 15:20 16:20 17:20 18:20 19:20 20:20
Helsinki (Ruoholahti) 8:10 9:10 10:25 11:25 12:25 14:25 15:25 16:25 17:25 18:25 19:25 20:25
Helsinki (Kamppi) 8:20 9:20 10:35 11:35 12:35 14:35 15:35 16:35 17:35 18:35 19:35 20:35


F2 - Helsinki - Forssa - Pori - Vaasa

Ajopäivät M-L
M-S
P
S
Helsinki (Kamppi) 8:30 11:30 14:30 17:30 20:30 21:30
Helsinki (Meilahti) 8:37 11:37 14:37 17:37 20:37 21:37
Espoo (Lommila) 8:50 11:50 14:50 17:50 20:50 21:50
Vihti (valtatie 2) 9:10 12:10 15:10 18:10 21:10 22:10
Karkkila (valtatie 2) 9:20 12:20 15:20 18:20 21:20 22:20
Forssa (Autokeidas) 10:05 13:05 16:05 19:05 22:05 23:05
Humppila (lasitehdas) 10:20 13:20 16:20 19:20 22:20 23:20
Kanteenmaa (valtatie 2) 10:35 13:35 16:35 19:35 22:35 23:35
Huittinen (ABC) 10:55 13:55 16:55 19:55 23:00 23:55
Kokemäki (Peipohja) 11:10 14:10 17:10 20:10 23:15 0:10
Harjavalta (linja-autoasema) 11:20 14:20 17:20 20:20 23:20 0:20
Ulvila (Friitala) 11:45 14:45 17:45 20:45 23:45 0:45
Pori (matkakeskus) 11:55 14:55 17:55 20:55 23:55 0:55
Merikarvia (Tuorila) 18:35
Lålby (valtatie 8) 19:05
Närpiö (valtatie 8) 19:20
Vaasa (matkakeskus) 20:20

F2 - Vaasa - Pori - Forssa - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
P
L-To
P
S
Vaasa (matkakeskus) 9:20
Närpiö (valtatie 8) 10:15
Lålby (valtatie 8) 10:30
Merikarvia (Tuorila) 11:00
Pori (matkakeskus) saapumisaika 11:40
Pori (matkakeskus) lähtöaika 6:30 9:30 12:30 15:30 16:30 17:30 18:30
Ulvila (Friitala) 6:35 9:35 12:35 15:35 16:35 17:35 18:35
Harjavalta (linja-autoasema) 6:55 9:55 12:55 15:55 16:55 17:55 18:55
Kokemäki (Peipohja) 7:05 10:05 13:05 16:05 17:05 18:05 19:05
Huittinen (ABC) 7:25 10:25 13:25 16:25 17:25 18:25 19:25
Kanteenmaa (valtatie 2) 7:40 10:40 13:40 16:40 17:40 18:40 19:40
Humppila (lasitehdas) 7:55 10:55 13:55 16:55 17:55 18:55 19:55
Forssa (Autokeidas) 8:15 11:15 14:15 17:15 18:15 19:15 20:15
Karkkila (valtatie 2 ramppi) 8:50 11:50 14:50 17:50 18:50 19:50 20:50
Vihti (valtatie 2) 9:00 12:00 15:00 18:00 19:00 20:00 21:00
Espoo (Lommila) 9:30 12:30 15:30 18:30 19:30 20:30 21:30
Helsinki (Meilahti) 9:45 12:45 15:45 18:45 19:45 20:45 21:45
Helsinki (Kamppi) 9:55 12:55 15:55 18:55 19:55 20:55 21:55


F3C - Helsinki - Tampere

Ajopäivät M-S
P-S
M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 8:20 10:30 12:30 14:00 15:40 17:20 20:00
Helsinki (Ruskeasuo) 8:30 10:40 12:40 14:10 15:55 17:30 20:10
Vantaa (Keimola) 8:45 10:55 12:55 14:25 16:10 17:45 20:25
Lempäälä (Sääksjärvi) 10:15 12:25 14:25 15:55 17:40 19:15 21:55
Tampere (Viinikka) 10:25 12:35 14:35 16:05 17:50 19:25 22:05
Tampere (linja-autoasema) 10:30 12:40 14:40 16:10 17:55 19:30 22:10

F3C - Tampere - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
Tampere (linja-autoasema) 6:45 8:45 10:15 11:45 13:45 16:45 19:15
Tampere (Viinikka) 6:48 8:48 10:18 11:48 13:48 16:48 19:18
Lempäälä (Sääksjärvi) 6:55 8:55 10:25 11:55 13:55 16:55 19:25
Vantaa (Keimola) 8:30 10:30 12:00 13:30 15:30 18:30 21:00
Helsinki (Ruskeasuo) 8:45 10:45 12:15 13:45 15:45 18:45 21:15
Helsinki (Kamppi) 8:55 10:55 12:25 13:55 15:55 18:55 21:25


F3 - Helsinki - Tampere - Seinäjoki - Vaasa - Helsinki

Ajopäivät M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 8:20 17:20 Vaasa (Matkakeskus) 6:00 15:00
Helsinki (Ruskeasuo) 8:30 17:30 Laihia 6:20 15:20
Vantaa (Keimola) 8:45 17:45 Tervajoki 6:25 15:25
Lempäälä (Sääksjärvi) 10:15 19:15 Ylistaro 6:40 15:40
Tampere (Viinikka) 10:25 19:25 Seinäjoki (Matkakeskus) 7:15 16:15
Tampere (linja-autoasema) 10:40 19:40 Jalasjärvi 7:50 16:50
Tampere (Pyynikintori) 10:47 19:47 Parkano 8:35 17:35
Ylöjärvi (Urheilutalo) 11:00 20:00 Ikaalinen 9:00 18:00
Hämeenkyrö 11:20 20:20 Hämeenkyrö 9:10 18:10
Ikaalinen 11:30 20:30 Ylöjärvi (Urheilutalo) 9:30 18:30
Parkano 12:00 21:00 Tampere (Pyynikintori) 9:45 18:45
Jalasjärvi 12:45 21:45 Tampere (linja-autoasema) 10:15 19:15
Seinäjoki (Matkakeskus) 13:20 22:20 Tampere (Viinikka) 10:18 19:18
Ylistaro 13:45 22:45 Lempäälä (Sääksjärvi) 10:25 19:25
Tervajoki 14:00 23:00 Vantaa (Keimola) 12:00 21:00
Laihia 14:05 23:05 Helsinki (Ruskeasuo) 12:15 21:15
Vaasa (Matkakeskus) 14:30 23:30 Helsinki (Kamppi) 12:25 21:25


F3 - Helsinki - Hämeenlinna - Hervanta - Tampere

Ajopäivät M-L
M-S
M-P, S
M-S
P-S
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:30 9:30 11:30 13:00 15:00 16:20 18:20 19:20 21:20 23:00
Helsinki (Ruskeasuo) 7:40 9:40 11:40 13:10 15:10 16:30 18:30 19:30 21:30 23:10
Vantaa (Keimola) 7:55 9:55 11:55 13:25 15:25 16:45 18:45 19:45 21:45 23:25
Hämeenlinna (Kaivokatu) 8:50 10:50 12:50 14:20 16:20 17:40 19:40 20:40 22:40 0:20
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:30 11:30 13:30 15:00 17:00 18:20 20:20 21:20 23:20 1:00
Tampere (Hervanta) 9:45 11:45 13:45 15:15 17:15 18:35 20:35 21:35 23:35 1:15
Tampere (linja-autoasema) 10:00 12:00 14:00 15:30 17:30 18:50 20:50 21:50 23:50 1:30

F3 - Tampere - Hervanta - Hämeenlinna - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
P-S
M-S
P, S
M-S
Tampere (linja-autoasema) 6:00 8:00 9:15 10:45 12:00 13:00 14:45 15:45 18:00 20:15
Tampere (Hervanta) 6:15 8:15 9:30 11:00 12:15 13:15 15:05 16:05 18:15 20:30
Lempäälä (Sääksjärvi) 6:25 8:25 9:40 11:10 12:25 13:25 15:15 16:15 18:25 20:40
Hämeenlinna (Eureninkatu) 7:10 9:10 10:25 11:55 13:10 14:10 16:00 17:00 19:10 21:25
Vantaa (Keimola) 8:05 10:05 11:20 12:50 14:05 15:05 16:50 17:50 20:05 22:20
Helsinki (Ruskeasuo) 8:20 10:20 11:35 13:05 14:20 15:20 17:05 18:05 20:20 22:35
Helsinki (Kamppi) 8:30 10:30 11:45 13:15 14:30 15:30 17:15 18:15 20:30 22:45


F4 - Helsinki - Jyväskylä - Oulu

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:00 8:30 9:30 10:30 11:30 12:30 13:30
Helsinki (Viikki) 7:15 8:45 9:45 10:45 11:45 12:45 13:45
Lahti (Matkakeskus) 8:20 | 10:50 | 12:50 13:50 14:50
Hartola 9:15 10:30 11:45 12:30 13:45 14:45 15:45
Joutsa 9:30 10:45 12:00 12:45 14:00 15:00 16:00
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30 11:45 13:00 13:45 15:00 16:00 17:00
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:40 15:15
Äänekoski 11:20 15:50
Viitasaari (linja-autoasema) 11:55 16:25
Pihtipudas 12:20 16:50
Pyhäjärvi (ABC) 13:00 17:30
Kärsämäki 13:25 17:55
Pulkkila 13:50 18:20
Oulu (linja-autoasema) 15:00 19:30

F4 - Helsinki - Jyväskylä - Oulu

Ajopäivät M-S
P, S
M-S
Helsinki (Kamppi) 14:30 15:45 16:45 18:00 19:00 20:15 23:59
Helsinki (Viikki) 14:45 16:05 17:05 18:15 19:15 20:30 0:10
Lahti (Matkakeskus) 15:50 17:15 | 19:20 | 21:35 1:15
Hartola 16:45 18:05 18:50 20:15 21:00 22:30 2:05
Joutsa 17:00 18:20 19:05 20:30 21:15 22:45 2:20
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 18:00 19:15 20:05 21:30 22:15 23:45 3:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 19:45 4:00
Äänekoski 20:20 4:35
Viitasaari (linja-autoasema) 20:55 5:10
Pihtipudas 21:20 5:40
Pyhäjärvi (ABC) 22:00 6:15
Kärsämäki 22:20 6:40
Pulkkila 22:45 7:05
Oulu (linja-autoasema) 0:00 8:15

F4 - Oulu - Jyväskylä - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
M-L
M-S
Oulu (linja-autoasema) 0:30 6:00
Pulkkila 1:35 7:05
Kärsämäki 2:00 7:30
Pyhäjärvi (ABC) 2:25 7:55
Pihtipudas 2:55 8:25
Viitasaari (linja-autoasema) 3:25 8:55
Äänekoski 4:05 9:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 4:45 10:20
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 5:30 6:30 7:30 8:30 9:30 10:30 11:30
Joutsa 6:20 7:20 8:20 9:20 10:20 11:20 12:20
Hartola 6:35 7:35 8:35 9:35 10:35 11:35 12:35
Lahti (Matkakeskus) 7:35 8:40 9:40 | 11:40 12:40 13:40
Helsinki (Viikki) 8:40 9:40 10:40 11:25 12:40 13:40 14:40
Helsinki (Kamppi) 9:00 10:00 11:00 11:45 13:00 14:00 15:00

F4 - Oulu - Jyväskylä - Helsinki

Ajopäivät M-S
P, S
M-S
Oulu (linja-autoasema) 9:00 16:00
Pulkkila 10:05 17:05
Kärsämäki 10:30 17:30
Pyhäjärvi (ABC) 10:55 17:55
Pihtipudas 11:25 18:25
Viitasaari (linja-autoasema) 11:55 18:55
Äänekoski 12:35 19:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 13:20 20:20
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 12:30 13:30 14:30 15:30 17:30 19:00 20:30
Joutsa 13:20 14:20 15:20 16:20 18:20 19:50 21:20
Hartola 13:35 14:35 15:35 16:35 18:35 20:05 21:35
Lahti (Matkakeskus) | 15:40 | 17:40 19:40 21:05 22:40
Helsinki (Viikki) 15:25 16:40 17:25 18:40 20:40 22:10 23:40
Helsinki (Kamppi) 15:45 17:00 17:45 19:00 21:00 22:30 23:59


F4 - Oulu - Rovaniemi

Ajopäivät P, S
M, L
Oulu (linja-autoasema) 15:15 19:45 8:30
Ii (valtatie 4) 15:45 20:15 9:00
Kemi (linja-autoasema) 16:45 21:15 10:00
Rovaniemi (linja-autoasema) 18:15 22:45 11:30
Rovaniemi-Oulu -reitin operoivat Oulun Onnikka Oy ja Kutilan Liikenne

F4 - Rovaniemi - Oulu

Ajopäivät P, S
P-M
Rovaniemi (linja-autoasema) 21:15 12:45
Kemi (linja-autoasema) 22:45 14:15
Ii (valtatie 4) 23:35 15:05
Oulu (linja-autoasema) 0:15 15:45
Rovaniemi-Oulu -reitin operoivat Oulun Onnikka Oy ja Kutilan Liikenne


F4-SKI - Helsinki - Jyväskylä - Oulu - Ylläs - Levi - voimassa 31.1. - 30.4.2018

Ajopäivät M-S
Helsinki (Kamppi) 22:30
Lahti (Matkakeskus) 23:50
Hartola 0:40
Joutsa 0:55
Jyväskylä (Matkakeskus) 1:55
Äänekoski 2:50
Viitasaari (linja-autoasema) 3:25
Pihtipudas (Shell) 4:00-4:30
Pyhäjärvi (ABC) 5:05
Kärsämäki 5:30
Pulkkila 5:55
Oulu (linja-autoasema) 7:15
Ii (valtatie 4) 7:45
Kemi (linja-autoasema) 8:45
Tornio (Neste) 9:05-9:20
Ylitornio (SEO) 10:10
Pello (SEO) 10:50-11:20
Kolari (Matkahuolto) 12:10
Ylläsjärvi (Eelin kauppa) 12:40
Kittilä (Destia) 13:00
Levi (hotelli Levitunturi) 13:20

F4-SKI - Levi - Ylläs - Oulu - Jyväskylä - Helsinki - voimassa 1.2. - 1.5.2018

Ajopäivät M-S
Levi (hotelli Levitunturi) 15:10
Kittilä (Destia) 15:20
Ylläsjärvi (Eelin kauppa) 15:50
Kolari (Matkahuolto) 16:20
Pello (SEO) 17:10
Ylitornio (SEO) 17:50-18:05
Tornio (Neste) 18:55-19:25
Kemi (linja-autoasema) 19:45
Ii (valtatie 4) 20:35
Oulu (linja-autoasema) 21:30
Pulkkila 22:35
Kärsämäki 23:00
Pyhäjärvi (ABC) 23:25-23:59
Pihtipudas 0:30
Viitasaari (linja-autoasema) 1:00
Äänekoski 1:35
Jyväskylä (Matkakeskus) 2:30
Joutsa 3:20
Hartola 3:35
Lahti (Matkakeskus) 4:30
Helsinki (Kamppi) 5:50


F5-SKI - Helsinki - Mikkeli - Kuopio - Kuusamo - Ruka - voimassa 31.1. - 30.4.2018

Ajopäivät K, P, S
Helsinki (Kamppi) 23:30
Lahti (Matkakeskus) 0:50
Heinola (Kaivokatu) 1:20
Kuortti (valtatie 5 ramppi) 1:45
Mikkeli (Matkakeskus) 2:30
Juva (valtatie 5 ramppi) 3:05
Varkaus (ABC) 4:00
Leppävirta 4:20
Kuopio (Levänen) 4:45
Kuopio (linja-autoasema) 5:05
Lapinlahti (Matin ja Liisan asema) 5:45
Iisalmi (linja-autoasema) 6:10
Sukeva 6:40
Kajaani (linja-autoasema) 7:25
Ristijärvi 8:00
Hyrynsalmi 8:20
Suomussalmi (Jalonniemi) 8:45
Kuusamo (linja-autoasema) 10:20
Ruka (Kumpare) 10:50

F5-SKI - Ruka - Kuusamo - Kuopio - Mikkeli - Helsinki - voimassa 1.2. - 1.5.2018

Ajopäivät M, To, L
Ruka (Kumpare) 12:10
Kuusamo (linja-autoasema) 12:40
Suomussalmi (Jalonniemi) 14:15
Hyrynsalmi 14:40
Ristijärvi 15:00
Kajaani (linja-autoasema) 15:40
Sukeva 16:15
Iisalmi (linja-autoasema) 16:50
Lapinlahti (Matin ja Liisan asema) 17:15
Kuopio (linja-autoasema) 18:00
Kuopio (Levänen) 18:05
Leppävirta 18:35
Varkaus (ABC) 19:15
Juva (valtatie 5 ramppi) 19:50
Mikkeli (Matkakeskus) 20:30
Kuortti (valtatie 5 ramppi) 21:10
Heinola (Kaivokatu) 21:40
Lahti (Matkakeskus) 22:10
Helsinki (Kamppi) 23:30


F5 - Helsinki - Mikkeli - Kuopio

Ajopäivät P
M-L
M-S
P, S
M-S
P-S
Linjatunnus (F23) (F5) (F14) (F5) (F5) (F5) (F5) (F14) (F5) (F23)
Helsinki (Kamppi) 6:00 8:30 10:00 11:30 12:30 14:30 16:30 17:10 19:00 21:15
Helsinki (Viikki) 6:10 8:45 10:15 11:45 12:45 14:45 16:50 17:30 19:15 21:30
Heinola (Kaivokatu) 7:50 10:05 11:50 13:05 14:05 16:05 18:15 19:05 20:35 23:05
Kuortti (valtatie 5 ramppi) 8:15 10:30 12:15 13:30 14:30 16:30 18:40 19:30 21:00 23:30
Mikkeli (Matkakeskus) 9:00 11:25 13:05 14:25 15:25 17:25 19:30 20:20 21:50 0:15
Juva (valtatie 5 ramppi) 9:35 12:00 13:45 15:00 16:00 18:00 20:05 21:00 22:30 0:50
Varkaus (Matkakeskus) 10:15 12:40 15:40 16:40 18:40 20:45 23:10 1:30
Leppävirta 13:00 16:00 17:00 19:00 21:05 23:30
Kuopio (Levänen) 13:35 16:35 17:35 19:35 21:40 0:05
Kuopio (linja-autoasema) 13:45 16:45 17:45 19:45 21:50 0:15

F5 - Kuopio - Tahko

Ajopäivät L
M, P, S
K, To, P, S
Kuopio (linja-autoasema) 8:30 9:00 19:50
Siilinjärvi (ABC) 8:50 9:20 20:10
Tahkonrinteet 9:20 9:25 20:50
Tahkovuori 9:25 9:55 20:55
Voimassa 16.4. asti

F5 - Tahko - Kuopio

Ajopäivät M, P, L, S
K, To, P, S
Tahkovuori 10:00 21:00
Tahkonrinteet 10:05 21:05
Siilinjärvi (ABC) 10:45 21:35
Kuopio (linja-autoasema) 11:00 22:00
Voimassa 16.4. asti

F5 - Kuopio - Mikkeli - Helsinki

Ajopäivät M, L
M-L
M-S
P, S
M-S
P, S
Linjatunnus (F23) (F5) (F5) (F14) (F5) (F5) (F23) (F14) (F5) (F5)
Kuopio (linja-autoasema) 7:00 9:00 11:30 14:00 16:00 18:00
Kuopio (Levänen) 7:05 9:05 11:35 14:05 16:05 18:05
Leppävirta 7:35 9:35 12:05 14:35 16:35 18:35
Varkaus (Matkakeskus) 6:00 8:00 10:00 12:30 15:00 15:40 17:00 19:00
Juva (valtatie 5 ramppi) 6:35 8:35 10:35 12:00 13:05 15:35 16:15 17:00 17:35 19:35
Mikkeli (Matkakeskus) 7:15 9:20 11:20 12:45 13:50 16:20 17:00 17:40 18:20 20:20
Kuortti (valtatie 5 ramppi) 7:55 10:00 12:00 13:25 14:30 17:00 17:40 18:20 19:00 21:00
Heinola (Kaivokatu) 8:25 10:30 12:30 13:55 15:00 17:30 18:10 18:50 19:30 21:30
Helsinki (Viikki) 10:05 12:00 14:00 15:35 16:30 19:00 19:45 20:25 21:00 23:00
Helsinki (Kamppi) 10:25 12:15 14:15 15:55 16:45 19:15 20:00 20:45 21:15 23:15


F6 - Helsinki - Kouvola - Lappeenranta - Joensuu

Ajopäivät M-P
M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:00 9:15 13:00 17:00 21:00
Helsinki (Viikki) 7:15 9:30 13:15 17:15 21:15
Porvoo (linja-autoasema) 8:00 | | | |
Lapinjärvi (Ingermaninkylä) 8:30 10:20 14:05 18:05 22:05
Elimäki 8:45 10:40 14:25 18:25 22:25
Kouvola (Veturi) 9:05 11:00 14:50 18:50 22:45
Kouvola (Matkakeskus) 9:15 | | | |
Utti 11:10 15:00 19:00 22:55
Luumäki 11:40 15:30 19:30 23:25
Lappeenranta (Matkakeskus) 12:20 16:05 20:15 0:05
Imatra (keskusliikenneasema) 20:45
Simpele (Teboil) 21:25
Parikkala (Särkisalmi) 21:45
Kesälahti 22:15
Kitee (Tolosenmäki) 22:35
Joensuu (linja-autoasema) 23:20

F6 - Joensuu - Lappeenranta - Kouvola - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-P
M-S
Joensuu (linja-autoasema) 7:30
Kitee (Tolosenmäki) 8:15
Kesälahti 8:35
Parikkala (Särkisalmi) 9:05
Simpele (Teboil) 9:30
Imatra (keskusliikenneasema) 10:05
Lappeenranta (Matkakeskus) 5:10 10:40 13:40 17:00
Luumäki 5:35 11:05 14:05 17:25
Utti 6:05 11:35 14:35 17:55
Kouvola (Matkakeskus) | 9:40 | | |
Kouvola (Veturi) 6:20 9:50 11:50 14:50 18:10
Elimäki 6:35 10:05 12:05 15:05 18:25
Lapinjärvi (Ingermaninkylä) 6:50 10:20 12:20 15:20 18:40
Helsinki (Viikki) 8:00 11:15 13:25 16:25 19:45
Helsinki (Kamppi) 8:20 11:35 13:45 16:45 20:05


F7 - Helsinki - Kotka

Ajopäivät M-L
M-P
L-S
M-S
S
Helsinki (Kamppi) 9:50 12:05 12:05 15:05 17:30 20:30 22:00
Helsinki (Viikki) 10:05 12:20 12:20 15:25 17:50 20:45 22:15
Porvoo (linja-autoasema) 10:40 12:55 | 15:55 | 21:15 22:45
Vanhakylä (valtatie 7) 11:00 13:15 13:05 16:15 18:30 21:35 23:05
Loviisa (valtatie 7) 11:10 13:25 13:15 16:25 18:40 21:45 23:15
Kotka (Sutela) 11:40 13:55 13:45 16:55 19:10 22:15 23:45
Kotka (linja-autoasema) 11:50 14:05 13:55 17:05 19:20 22:25 23:55

F7 - Kotka - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
M-P
L-S
M-S
S
Kotka (linja-autoasema) 7:00 9:40 12:00 12:00 15:00 17:15 19:50
Kotka (Sutela) 7:10 9:50 12:10 12:10 15:10 17:25 20:00
Loviisa (valtatie 7) 7:35 10:15 12:35 12:35 15:35 17:50 20:25
Vanhakylä (valtatie 7) 7:45 10:25 12:45 12:45 15:45 18:00 20:35
Porvoo (linja-autoasema) | 10:50 13:10 | 16:10 | 21:00
Helsinki (Viikki) 8:30 11:20 13:40 13:30 16:40 18:45 21:30
Helsinki (Kamppi) 8:55 11:40 14:00 13:50 17:00 19:05 21:50


F77 - Helsinki - Porvoo - Kevätkumpu, voimassa 1.6.2018 asti

Ajopäivät M-P
M-L
M-P
L-S
M-P
M-S
M-P
HUOM! + = ei ajeta 19.-23.2. +
Helsinki (Kamppi) 7:00 8:00 9:00 11:00 11:35 13:05 14:05 15:30 16:00
Helsinki (Viikki) 7:20 8:20 9:20 11:20 11:55 13:25 14:25 15:50 16:20
Porvoo (linja-autoasema) 7:55 8:55 9:55 11:55 12:30 14:00 15:00 16:30 17:00
Porvoo (Kevätkumpu) 8:05 9:05 10:05 12:05 12:40 14:10 15:10 16:45 17:15

F77 - Helsinki - Porvoo - Kevätkumpu, voimassa 1.6.2018 asti

Ajopäivät M-P
L-S
M-P
S
M-L
S
M-L
HUOM! + = ei ajeta 19.-23.2. +
Helsinki (Kamppi) 16:30 16:35 17:10 18:10 18:35 19:10 19:35 21:30
Helsinki (Viikki) 16:50 16:55 17:30 18:30 18:55 19:30 19:55 21:50
Porvoo (linja-autoasema) 17:30 17:30 18:05 19:05 19:30 20:05 20:30 22:25
Porvoo (Kevätkumpu) 17:45 17:40 18:20 19:15 19:40 20:15 20:40 22:35

F77 - Kevätkumpu - Porvoo - Helsinki, voimassa 1.6.2018 asti

Ajopäivät M-P
M-L
L
M-P
L-S
HUOM! + = ei ajeta 19.-23.2. +
Porvoo (Kevätkumpu) 5:40 6:30 7:00 7:30 8:05 9:05 10:05 11:50 12:50
Porvoo (linja-autoasema) 5:50 6:45 7:15 7:45 8:20 9:20 10:20 12:00 13:00
Helsinki (Viikki) 6:25 7:25 7:55 8:25 8:55 9:55 10:55 12:35 13:35
Helsinki (Kamppi) 6:45 7:45 8:15 8:45 9:15 10:15 11:15 12:55 13:55

F77 - Kevätkumpu - Porvoo - Helsinki, voimassa 1.6.2018 asti

Ajopäivät M-P
L-S*
M-P
M-S
S
M-L
HUOM! + = ei ajeta 19.-23.2. + +
Porvoo (Kevätkumpu) 13:50 14:35 15:20* 15:35 16:50 17:50 19:50 20:20
Porvoo (linja-autoasema) 14:00 14:45 15:30* 15:45 17:05 18:05 20:00 20:30
Helsinki (Viikki) 14:35 15:20 16:10* 16:20 17:40 18:40 20:35 21:05
Helsinki (Kamppi) 14:55 15:40 16:25* 16:40 18:00 19:00 20:55 21:25
*19.-23.2. myös M-P


F8 - Helsinki - Turku - Pori - Vaasa - Kokkola - Oulu

Ajopäivät M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:40 19:15 Oulu (linja-autoasema) 9:25 22:10
Helsinki (Meilahti) 7:47 19:22 Liminka (valtatie 8) 9:45 22:30
Espoo (Lommila) 8:00 19:35 Raahe (valtatie 8) 10:20 23:05
Turku (yliopisto) 9:40 21:15 Pyhäjoki (valtatie 8) 10:45 23:30
Turku (Aurakatu) 9:45 21:20 Kalajoki (Shell) 11:05 23:50
Turku (linja-autoasema) 10:00 21:35 Kalajoki (hiekkasärkät) 11:10 23:55
Raisio (kaupungintalo) 10:10 21:45 Himanka (kirkko) 11:25 0:10
Mynämäki (valtatie 8) 10:25 22:05 Kokkola (linja-autoasema) 12:10 1:00
Laitila (valtatie 8) 10:45 22:25 Pietarsaari (hotelli Polaris) 12:35 1:25
Rauma (linja-autoasema) 11:20 23:00 Vaasa (Matkakeskus) 14:00 2:50
Eurajoki (valtatie 8) 11:35 23:15 Närpiö (valtatie 8) 15:05 3:55
Luvia (valtatie 8) 11:50 23:30 Lålby (valtatie 8) 15:25 4:10
Pori (Matkakeskus) 12:20 23:55 Merikarvia (Tuorila) 15:55 4:40
Merikarvia (Tuorila) 12:55 0:30 Pori (matkakeskus) 16:45 5:30
Lålby (valtatie 8) 13:25 1:00 Luvia (valtatie 8) 16:57 5:42
Närpiö (valtatie 8) 13:50 1:20 Eurajoki (valtatie 8) 17:10 5:55
Vaasa (Matkakeskus) 15:00 2:35 Rauma (linja-autoasema) 17:35 6:20
Pietarsaari (hotelli Polaris) 16:15 3:50 Laitila (valtatie 8) 18:00 6:45
Kokkola (linja-autoasema) 16:45 4:20 Mynämäki (valtatie 8) 18:20 7:05
Himanka (kirkko) 17:20 4:55 Raisio (kaupungintalo) 18:40 7:25
Kalajoki (hiekkasärkät) 17:35 5:10 Turku (linja-autoasema) 19:00 7:40
Kalajoki (Shell) 17:40 5:15 Turku (Aurakatu) 19:05 7:45
Pyhäjoki (valtatie 8) 18:00 5:40 Turku (yliopisto) 19:10 7:50
Raahe (valtatie 8) 18:30 6:05 Espoo (Lommila) 20:55 9:30
Liminka (valtatie 8) 19:00 6:35 Helsinki (Meilahti) 21:10 9:45
Oulu (linja-autoasema) 19:30 7:05 Helsinki (Kamppi) 21:20 9:55

F8 - Helsinki - Turku - Pori

Ajopäivät M-S
Helsinki (Kamppi) 7:40 9:40 12:15 14:15 16:15 19:15
Helsinki (Meilahti) 7:47 9:47 12:22 14:22 16:25 19:22
Espoo (Lommila) 8:00 10:00 12:35 14:35 16:40 19:35
Turku (yliopisto) 9:40 11:45 14:20 16:20 18:25 21:20
Turku (Aurakatu) 9:45 11:50 14:25 16:25 18:30 21:25
Turku (linja-autoasema) 10:00 12:00 14:35 16:35 18:45 21:35
Raisio (kaupungintalo) 10:10 | 14:45 16:45 | 21:45
Mynämäki (valtatie 8) 10:25 12:25 15:05 17:05 19:10 22:05
Laitila (valtatie 8) 10:45 12:45 15:25 17:25 19:30 22:25
Rauma (linja-autoasema) 11:20 13:20 16:00 18:00 20:05 23:00
Eurajoki (valtatie 8) 11:35 16:15 18:15 20:20 23:15
Luvia (valtatie 8) 11:50 16:30 18:30 20:35 23:30
Pori (matkakeskus) 12:10 16:50 18:50 20:50 23:45

F8 - Pori - Turku - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
S
Pori (matkakeskus) 5:30 8:30 10:30 14:30 16:45 19:00
Luvia (valtatie 8) 5:42 8:42 10:42 14:42 16:57 19:12
Eurajoki (valtatie 8) 5:55 8:55 10:55 14:55 17:10 19:25
Rauma (linja-autoasema) 6:20 9:20 11:20 13:20 15:20 17:35 19:50
Laitila (valtatie 8) 6:45 9:45 11:45 13:45 15:45 18:00 20:15
Mynämäki (valtatie 8) 7:05 10:05 12:05 14:05 16:05 18:20 20:35
Raisio (kaupungintalo) 7:25 | | | 16:25 18:40 |
Turku (linja-autoasema) 7:40 10:50 12:50 14:50 16:50 19:05 21:20
Turku (Aurakatu) 7:45 10:55 12:55 14:55 16:55 19:10 21:25
Turku (yliopisto) 7:50 11:00 13:00 15:00 17:00 19:15 21:30
Espoo (Lommila) 9:30 12:40 14:40 16:40 18:40 20:55 23:10
Helsinki (Meilahti) 9:45 12:55 14:55 16:55 18:55 21:10 23:25
Helsinki (Kamppi) 9:55 13:05 15:05 17:05 19:05 21:20 23:35

F8 - Helsinki - Turku

Ajopäivät M-P
M-S
M-L
M-S
M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 6:40 7:40 9:15 9:40 11:15 12:15 13:15 14:15 sitten 20:15 21:30 23:15
Helsinki (Meilahti) 6:47 7:47 9:22 9:47 11:22 12:22 13:22 14:22 tunnin 20:22 21:37 23:22
Espoo (Lommila) 7:00 8:00 9:35 10:00 11:35 12:35 13:35 14:35 välein 20:35 21:50 23:35
Turku (yliopisto) 8:45 9:40 11:15 11:45 13:15 14:15 15:15 16:15 kunnes 22:20 23:35 1:20
Turku (Aurakatu) 8:50 9:45 11:20 11:50 13:20 14:20 15:20 16:20 22:25 23:40 1:25
Turku (linja-autoasema) 8:55 10:00 11:30 12:00 13:30 14:30 15:30 16:30 22:30 23:45 1:30

F8 - Turku - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
M-L
S
M-L
M-S
S
Turku (linja-autoasema) 6:30 7:40 8:50 9:50 10:50 11:20 11:50 sitten 17:50 19:05 20:20 21:20
Turku (Aurakatu) 6:35 7:45 8:55 9:55 10:55 11:25 11:55 tunnin 17:55 19:10 20:25 21:25
Turku (yliopisto) 6:40 7:50 9:00 10:00 11:00 11:30 12:00 välein 18:00 19:15 20:30 21:30
Espoo (Lommila) 8:20 9:30 10:40 11:40 12:40 13:10 13:40 kunnes 19:40 20:55 22:10 23:10
Helsinki (Meilahti) 8:40 9:45 10:55 11:55 12:55 13:25 13:55 19:55 21:10 22:25 23:25
Helsinki (Kamppi) 8:50 9:55 11:05 12:05 13:05 13:35 14:05 20:05 21:20 22:35 23:35


F9 - Turku - Tampere - Jyväskylä - Kuopio

Ajopäivät M-S
P, L*
M-S
S*
M-S
P, L*
M-S
S*
M-S
Turku (satama) 8:20* 20:30
Turku (linja-autoasema) 6:20 8:30* 10:30 12:00* 13:00 14:30* 16:30 18:00* 20:45
Loimaa 7:10 9:20* 11:20 12:50* 13:50 15:20* 17:20 18:50* 21:35
Lempäälä (Sääksjärvi) 8:10 10:20* 12:20 13:50* 14:50 16:20* 18:20 19:50* 22:35
Tampere (Viinikka) 8:20 10:30* 12:30 14:00* 14:55 16:30* 18:30 20:00* 22:40
Tampere (linja-autoasema) 8:30 10:45* 12:45 14:15* 15:15 16:45* 18:45 20:15* 22:50
Tampere (yliopisto) 8:32 10:47* 12:47 14:17* 15:17 16:47* 18:47 20:17* 22:52
Tampere (TAYS) 8:40 10:55* 12:55 14:25* 15:25 16:55* 18:55 20:25* 23:00
Tampere (Alasjärvi) 8:45 11:00* 13:00 14:30* 15:30 17:00* 19:00 20:30* 23:05
Jämsä (Shell) 9:40 11:55* 14:00 15:30* 16:30 18:00* 20:00 21:25* 23:59
Himos 9:45 12:00* 14:05 15:35* 16:35 18:05* 20:05 21:30* 0:05
Korpilahti (vt9) 10:00 12:15* 14:20 15:50* 16:50 18:20* 20:20 21:45* 0:20
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30 12:45* 14:50 16:20* 17:20 18:50* 20:50 22:15* 0:50
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:45 15:05 17:35 21:35
Lievestuore 11:05 15:25 17:55 21:55
Hankasalmi 11:25 15:45 18:15 22:15
Suonenjoki 11:50 16:10 18:40 22:40
Kuopio (Levänen) 12:30 16:50 19:20 23:20
Kuopio (linja-autoasema) 12:45 17:05 19:35 23:35
*klo 8:20 ja 12:00 lähdöt Turusta liikennöi Jalobus Oy; klo 14:30 ja 18:00 lähdöt Turusta liikennöi Tilausliikenne Keskijärvi

F9 - Kuopio - Kajaani

Ajopäivät M-L
M-S
Kuopio (linja-autoasema) 12:45 17:05 23:35
Lapinlahti 13:25 17:45 0:15
Iisalmi (linja-autoasema) 13:50 18:10 0:40
Sukeva 14:20 18:40 1:10
Kajaani (linja-autoasema) 15:00 19:20 1:50

F9 - Kajaani - Kuopio

Ajopäivät M-L
M-S
Kajaani (linja-autoasema) 6:00 9:00 16:00
Sukeva 6:30 9:30 16:30
Iisalmi (linja-autoasema) 7:05 10:05 17:05
Lapinlahti 7:25 10:25 17:25
Kuopio (linja-autoasema) 8:15 11:15 18:15

F9 - Kuopio - Jyväskylä - Tampere - Turku

Ajopäivät M-S
P, L*
M-S
S*
M-S
P, L*
M-S
S*
M-S
Kuopio (linja-autoasema) 8:25 11:15 14:25 18:25
Kuopio (Levänen) 8:30 11:20 14:30 18:30
Suonenjoki 9:05 11:55 15:05 19:05
Hankasalmi 9:30 12:20 15:30 19:30
Lievestuore 9:50 12:40 15:50 19:50
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:20 13:20 16:20 20:20
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 6:15 8:10* 10:40 12:10* 13:45 15:10* 16:40 18:10* 20:45
Korpilahti (vt9) 6:30 8:30* 11:00 12:30* 14:00 15:30* 17:00 18:30* 21:00
Himos 6:45 8:45* 11:15 12:45* 14:15 15:45* 17:15 18:45* 21:15
Jämsä (Shell) 6:55 8:55* 11:25 12:55* 14:25 15:55* 17:25 18:55* 21:25
Tampere (Alasjärvi) 7:55 9:55* 12:25 13:55* 15:25 16:55* 18:25 19:55* 22:25
Tampere (TAYS) 8:00 10:00* 12:30 14:00* 15:30 17:00* 18:30 20:00* 22:30
Tampere (yliopisto) 8:05 10:05* 12:35 14:05* 15:35 17:05* 18:35 20:05* 22:35
Tampere (linja-autoasema) 8:15 10:15* 12:45 14:15* 15:45 17:15* 18:45 20:15* 22:45
Tampere (Viinikka) 8:18 10:18* 12:48 14:18* 15:48 17:18* 18:48 20:18* 22:48
Lempäälä (Sääksjärvi) 8:25 10:25* 12:55 14:25* 15:55 17:25* 18:55 20:25* 22:55
Loimaa 9:25 11:25* 13:55 15:25* 16:55 18:25* 19:55 21:25* 23:55
Turku (linja-autoasema) 10:20 12:20* 14:50 16:20* 17:55 19:20* 20:50 22:20* 0:50
Turku (satama) 18:10 19:35*
*Klo 8:10 ja 12:10 lähdöt Jyväskylästä liikennöi Tilausliikenne Keskijärvi, ja klo 15:10 ja 18:10 lähdöt Jyväskylästä liikennöi Jalobus Oy