Nopea Halpa Luotettava


Ennen lipun ostoa OnniBus.comista löydät lisätietoa tarjonnastamme tältä aikatauluvälilehdeltä. OnniBus.comin bussit kulkevat alla olevan aikataulun mukaan.

Asiakkaidemme toiveesta olemme julkaisseet aikataulut myös pdf-muodossa. Ladataksesi aikataulun klikkaa sivun yläosassa olevaa banneria "Lataa aikataulu".

OnniBus.com tarjoaa kaupunkien välisen palvelun nopeilla ja nykyaikaisilla busseilla, joissa on ilmastointi, Wi-Fi ja muita hienoja ominaisuuksia.

Pyydämme ystävällisesti muistamaan, että bussimme pysähtyvät vain reiteille merkityillä pysäkeillä.

Aikataulu voimassa 1.7.2014 alkaen

Onni


F1 - Helsinki - Turku

Liikennöintipäivät M-L
M-S
Helsinki (Kiasma) 8:45 10:45 12:45 14:45 16:45 18:45 20:45 22:45
Helsinki (Ruoholahti) 8:50 10:50 12:50 14:50 16:50 18:50 20:50 22:50
Espoo (Otaniemi) 9:00 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 21:00 23:00
Espoo (Lommila) 9:10 11:10 13:10 15:10 17:10 19:10 21:10 23:10
Salo (Piihovi ramppi) 10:05 12:05 14:05 16:05 18:05 20:05 22:05 0:05
Turku (hotelli Caribia) 10:45 12:45 14:45 16:45 18:45 20:45 22:45 0:45

F1 - Turku - Helsinki

Liikennöintipäivät M-L
M-S
Turku (hotelli Caribia) 6:00 7:00 9:00 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00
Salo (Piihovi ramppi) 6:35 7:35 9:35 11:35 13:35 15:35 17:35 19:35
Espoo (Lommila) 7:35 8:35 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30 20:30
Espoo (Otaniemi) 7:55 8:55 10:40 12:40 14:40 16:40 18:40 20:40
Helsinki (Ruoholahti) 8:05 9:05 10:50 12:50 14:50 16:50 18:50 20:50
Helsinki (Kiasma) 8:15 9:15 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 21:00


F2 - Helsinki - Pori

Liikennöintipäivät M-S
Helsinki (Länsisatama) 11:30 17:30 21:45
Helsinki (Ruoholahti) 11:35 17:35 21:50
Espoo (Otaniemi) 11:45 17:45 22:00
Espoo (Lommila) 11:55 17:55 22:10
Forssa (Autokeidas) 13:05 19:05 23:20
Huittinen (ABC) 13:50 19:50 0:05
Kokemäki 14:10 20:10 0:25
Harjavalta (linja-autoasema) 14:25 20:25 0:40
Pori (linja-autoasema) 15:00 21:00 1:15

F2 -Pori - Helsinki

Liikennöintipäivät M-S
Pori (linja-autoasema) 6:30 12:30 16:30
Harjavalta (linja-autoasema) 7:00 13:00 17:00
Kokemäki 7:15 13:15 17:15
Huittinen (ABC) 7:35 13:35 17:35
Forssa (Autokeidas) 8:20 14:20 18:20
Espoo (Lommila) 9:30 15:30 19:30
Espoo (Otaniemi) 9:40 15:40 19:40
Helsinki (Ruoholahti) 9:50 15:50 19:50
Helsinki (Länsisatama) 10:00 16:00 20:00


F3 - Helsinki - Tampere

Liikennöintipäivät M-L
M-S
Helsinki (Kiasma) 7:20 9:20 11:20 13:00 15:20 17:20 19:20 21:20
Helsinki (Ruskeasuo) 7:30 9:30 11:30 13:10 15:30 17:30 19:30 21:30
Vantaa (Keimola) 7:45 9:45 11:45 13:25 15:45 17:45 19:45 21:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:20 11:20 13:20 15:00 17:20 19:20 21:20 23:20
Tampere (Hervanta) 9:35 11:35 13:35 15:15 17:35 19:35 21:35 23:35
Tampere (Kaleva) 9:50 11:50 13:50 15:30 17:50 19:50 21:50 23:50

F3 -Tampere - Helsinki

Liikennöintipäivät M-L
M-S
Tampere (Kaleva) 6:00 8:00 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00
Tampere (Hervanta) 6:15 8:15 10:15 12:15 14:15 16:15 18:15 20:15
Lempäälä (Sääksjärvi) 6:25 8:25 10:25 12:25 14:25 16:25 18:25 20:25
Vantaa (Keimola) 8:00 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00 22:00
Helsinki (Ruskeasuo) 8:15 10:15 12:15 14:15 16:15 18:15 20:15 22:15
Helsinki (Kiasma) 8:30 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30 20:30 22:30


F4 - Helsinki - Jyväskylä - Oulu

Liikennöintipäivät M-S
Helsinki (Kiasma) 7:00 11:30 18:00 23:59
Helsinki (Viikki) 7:15 11:45 18:15 0:10
Lahti (rautatieasema) 8:15 12:45 19:15 1:10
Hartola 9:05 13:35 20:05 2:00
Joutsa 9:20 13:50 20:20 2:15
Jyväskylä (Matkakeskus) saap./arr. 10:30 15:00 21:30 3:15
Jyväskylä (Matkakeskus) läht./dep. 15:15 4:00
Äänekoski 15:50 4:35
Viitasaari (linja-autoasema) 16:25 5:10
Pihtipudas 16:50 5:35
Pyhäjärvi (ABC) 17:30 6:15
Kärsämäki 17:50 6:35
Pulkkila 18:15 7:00
Oulu (linja-autoasema) 19:30 8:15

F4 - Oulu - Jyväskylä - Helsinki

Liikennöintipäivät M-S
Oulu (linja-autoasema) 0:30 9:00
Pulkkila 1:35 10:05
Kärsämäki 2:00 10:30
Pyhäjärvi (ABC) 2:30 11:00
Pihtipudas 2:55 11:25
Viitasaari (linja-autoasema) 3:30 12:00
Äänekoski 4:05 12:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saap./arr. 4:45 13:15
Jyväskylä (Matkakeskus) läht./dep. 5:30 13:30 17:30 20:30
Joutsa 6:25 14:25 18:25 21:25
Hartola 6:40 14:40 18:40 21:40
Lahti (rautatieasema) 7:40 15:40 19:40 22:40
Helsinki (Viikki) 8:40 16:40 20:40 23:40
Helsinki (Kiasma) 9:00 17:00 21:00 0:00


F5 - Helsinki - Mikkeli - Kuopio

Liikennöintipäivät M-S
Helsinki (Kiasma) 8:30 16:30 23:30
Helsinki (Viikki) 8:45 16:45 23:45
Heinola (Kaivokatu) 10:05 18:05 1:05
Mikkeli (linja-autoasema) 11:25 19:25 2:25
Juva 12:00 20:00 3:00
Varkaus (linja-autoasema) 12:40 20:40 3:40
Kuopio (Levänen) 13:40 21:40 4:40
Kuopio (linja-autoasema) 14:00 22:00 5:00

F5 - Kuopio - Mikkeli - Helsinki

Liikennöintipäivät M-S
Kuopio (linja-autoasema) 7:00 16:00 23:59
Kuopio (Levänen) 7:10 16:10 0:10
Varkaus (linja-autoasema) 8:10 17:10 1:10
Juva 8:50 17:50 1:50
Mikkeli (linja-autoasema) 9:30 18:30 2:30
Heinola (Kaivokatu) 10:40 19:40 4:00
Helsinki (Viikki) 12:10 21:10 5:30
Helsinki (Kiasma) 12:30 21:30 6:00


F7 - Helsinki - Kotka

Liikennöintipäivät M-L
M-S
Helsinki (Kiasma) 10:15 15:05 20:30
Helsinki (Viikki) 10:30 15:20 20:45
Porvoo (linja-autoasema) 11:00 15:50 21:15
Kotka (Sutela) 12:00 16:50 22:15
Kotka (linja-autoasema) 12:15 17:05 22:30

F7 - Kotka - Helsinki

Liikennöintipäivät M-L
M-S
Kotka (linja-autoasema) 7:20 12:50 17:50
Kotka (Sutela) 7:30 13:00 18:00
Porvoo (linja-autoasema) 8:30 14:00 19:00
Helsinki (Viikki) 9:00 14:30 19:30
Helsinki (Kiasma) 9:20 14:50 19:50


F8 - Turku - Pori

Liikennöintipäivät M-P
M-S
Pe/Su
Turku (linja-autoasema) 7:45 12:45 17:15 21:45
Mynämäki 8:10 13:10 17:40 22:10
Laitila 8:30 13:30 18:00 22:30
Rauma (linja-autoasema) 9:05 14:05 18:35 23:05
Eurajoki 9:20 14:20 18:50 23:20
Pori (linja-autoasema) 9:55 14:55 19:25 23:55

F8 - Pori - Turku

Liikennöintipäivät M-P
M-S
Pe/Su
Pori (linja-autoasema) 5:30 10:30 15:00 19:30
Eurajoki 6:00 11:00 15:30 20:00
Rauma (linja-autoasema) 6:20 11:20 15:50 20:20
Laitila 6:45 11:45 16:15 20:45
Mynämäki 7:05 12:05 16:35 21:05
Turku (linja-autoasema) 7:40 12:40 17:10 21:40


F9 - Turku - Tampere - Jyväskylä

Liikennöintipäivät M-S
Turku (hotelli Caribia) 16:20
Turku (linja-autoasema) 16:30
Loimaa 17:20
Lempäälä (Sääksjärvi) 15:00 18:10
Tampere (Hervanta) 15:15 18:20
Tampere (Kaleva) 15:25 18:30
Jämsä 16:30 19:30
Jyväskylä (Matkakeskus) 17:20 20:20

F9 - Jyväskylä - Tampere - Turku

Liikennöintipäivät M-S
Jyväskylä (Matkakeskus) 6:15 10:40
Jämsä 7:00 11:25
Tampere (Kaleva) 8:05 12:30
Tampere (Hervanta) 8:15 12:40
Lempäälä (Sääksjärvi) 8:25 12:50
Loimaa 13:40
Turku (linja-autoasema) 14:30
Turku (hotelli Caribia) 14:40


F10 - Turku - Hämeenlinna - Lahti

Liikennöintipäivät M-S
Turku (satama) 8:20 20:45
Turku (linja-autoasema) 5:30 8:30 12:45 16:00 21:00
Turku (hotelli Caribia) 5:40 8:40 12:55 16:10 21:10
Forssa (Autokeidas) 6:45 9:45 14:00 17:15 22:15
Hämeenlinna (linja-autoasema) 7:30 10:30 14:45 18:00 23:00
Lahti (rautatieasema) 8:35 11:30 15:45 19:00 0:00
Lahti (linja-autoasema) 8:30 11:40 15:55 19:10 0:10

F10 - Lahti - Hämeenlinna - Turku

Liikennöintipäivät M-S
Lahti (linja-autoasema) 4:15 8:30 12:15 16:15 20:15
Lahti (rautatieasema) 4:20 8:35 12:20 16:20 20:20
Hämeenlinna (linja-autoasema) 5:25 9:40 13:25 17:25 21:25
Forssa (Autokeidas) 6:10 10:25 14:10 18:10 22:10
Turku (hotelli Caribia) 7:15 11:30 15:15 19:15 23:15
Turku (linja-autoasema) 7:25 11:40 15:25 19:25 23:25
Turku (satama) 7:30 19:30


F11 - Tampere - Pori

Liikennöintipäivät M-P
M-S
Pe/Su
Tampere (linja-autoasema) 6:15 10:30 14:30 19:15
Tampere (rautatieasema) 6:17 10:32 14:32 19:17
Tampere (Keskustori) 6:20 10:35 14:35 19:20
Tampere (Pyynikintori) 6:22 10:37 14:37 19:22
Tampere (Pispalantori) 6:25 10:40 14:40 19:25
Häijää 6:50 11:05 15:05 19:50
Mouhijärvi (Uotsola) 6:54 11:09 15:09 19:54
Mouhijärvi (Tervamäki) 6:58 11:13 15:13 19:58
Vesunti 7:02 11:17 15:17 20:02
Putaja 7:06 11:21 15:21 20:06
Kiikoinen 7:10 11:25 15:25 20:10
Jylhänmaa 7:15 11:30 15:30 20:15
Kullaa 7:25 11:40 15:40 20:25
Kaasmarkku 7:35 11:50 15:50 20:35
Pori (linja-autoasema) 7:55 12:10 16:10 20:55

F11 - Pori - Tampere

Liikennöintipäivät M-P
M-S
Pe/Su
Pori (linja-autoasema) 8:00 12:15 16:15 21:00
Kaasmarkku 8:12 12:27 16:27 21:12
Kullaa 8:20 12:35 16:35 21:20
Jylhänmaa 8:28 12:43 16:43 21:28
Kiikoinen 8:32 12:47 16:47 21:32
Putaja 8:36 12:51 16:51 21:36
Vesunti 8:40 12:55 16:55 21:40
Mouhijärvi (Tervamäki) 8:44 12:59 16:59 21:44
Mouhijärvi (Uotsola) 8:48 13:03 17:03 21:48
Häijää 8:52 13:07 17:07 21:52
Tampere (Pispalantori) 9:20 13:35 17:35 22:20
Tampere (Pyynikintori) 9:25 13:40 17:40 22:25
Tampere (Keskustori) 9:30 13:45 17:45 22:30
Tampere (rautatieasema) 9:35 13:50 17:50 22:35
Tampere (linja-autoasema) 9:40 13:55 17:55 22:40


F45 - Helsinki/Jyväskylä - Kuopio -Kajaani

Liikennöintipäivät M-S
Pe/Su
Helsinki (Kiasma) 11:30 18:00
Helsinki (Viikki) 11:45 18:15
Lahti (rautatieasema) 12:45 19:15
Hartola 13:35 20:05
Joutsa 13:50 20:20
Jyväskylä (Matkakeskus) saap. LINJA-AUTON VAIHTO 15:00 21:30
Jyväskylä (Matkakeskus) läht. LINJA-AUTON VAIHTO 15:05 21:35
Kuopio (Levänen) 16:55 23:25
Kuopio (linja-autoasema) 17:05 23:35
Iisalmi (linja-autoasema) 18:10 0:40
Kajaani (linja-autoasema) 19:20 1:50

F45 - Kajaani - Kuopio - Jyväskylä/Helsinki

Liikennöintipäivät M-S
Pe/Su
Kajaani (linja-autoasema) 9:00 16:00
Iisalmi (linja-autoasema) 10:05 17:05
Kuopio (linja-autoasema) 11:15 18:25
Kuopio (Levänen) 11:25 18:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saap. LINJA-AUTON VAIHTO 13:20 20:20
Jyväskylä (Matkakeskus) läht. LINJA-AUTON VAIHTO 13:30 20:30
Joutsa 14:25 21:25
Hartola 14:40 21:40
Lahti (rautatieasema) 15:40 22:40
Helsinki (Viikki) 16:40 23:40
Helsinki (Kiasma) 17:00 0:00