Nopea Halpa Luotettava


Ennen lipun ostoa OnniBus.comista löydät lisätietoa tarjonnastamme tältä aikatauluvälilehdeltä. OnniBus.comin bussit kulkevat alla olevan aikataulun mukaan.

Asiakkaidemme toiveesta olemme julkaisseet aikataulut myös pdf-muodossa. Ladataksesi aikataulun klikkaa sivun yläosassa olevaa banneria "Lataa aikataulu".

OnniBus.com tarjoaa kaupunkien välisen palvelun nopeilla ja nykyaikaisilla busseilla, joissa on ilmastointi, Wi-Fi ja muita hienoja ominaisuuksia.

Pyydämme ystävällisesti muistamaan, että bussimme pysähtyvät vain reiteille merkityillä pysäkeillä.

Aikataulumme ovat voimassa toistaiseksi.

Onni


F1 - Helsinki - Turku - Naantali - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 8:40 10:40 12:40 14:40 16:40 18:40 20:40
Helsinki (Ruoholahti) 8:45 10:45 12:45 14:45 16:45 18:45 20:45
Espoo (Keilaniemi) 8:50 10:50 12:50 14:50 16:55 18:50 20:50
Espoo (Laajalahti) 8:55 10:55 12:55 14:55 17:00 18:55 20:55
Espoo (Lommila) 9:05 11:05 13:05 15:05 17:10 19:05 21:05
Lohja (Muijala) 9:20 11:20 13:20 15:20 17:25 19:20 21:20
Salo (Piihovi ramppi) 10:05 12:05 14:05 16:05 18:10 20:05 22:05
Paimio (Neste) 10:20 12:20 14:20 16:20 18:25 20:20 22:20
Turku (hotelli Caribia) 10:45 12:45 14:45 16:45 18:50 20:45 22:45
Raisio (kaupungintalo) 11:00 13:00 15:00 17:00 19:05 21:00 23:00
Naantali (Käsityöläiskatu) 11:15 13:15 15:15 17:15 19:20 21:15 23:15

F1 - Naantali - Turku - Helsinki - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-S
Naantali (Käsityöläiskatu) 5:20 7:20 9:20 11:20 13:20 15:20 17:20
Raisio (kaupungintalo) 5:35 7:35 9:35 11:35 13:35 15:35 17:35
Turku (hotelli Caribia) 6:00 8:00 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00
Paimio (Neste) 6:17 8:17 10:17 12:17 14:17 16:17 18:17
Salo (Piihovi ramppi) 6:35 8:35 10:35 12:35 14:35 16:35 18:35
Lohja (Muijala) 7:15 9:15 11:15 13:15 15:15 17:15 19:15
Espoo (Lommila) 7:35 9:35 11:35 13:35 15:35 17:35 19:35
Espoo (Laajalahti) 7:45 9:45 11:45 13:45 15:45 17:45 19:45
Espoo (Keilaniemi) 7:55 9:50 11:50 13:50 15:50 17:50 19:50
Helsinki (Ruoholahti) 8:05 9:55 11:55 13:55 15:55 17:55 19:55
Helsinki (Kamppi) 8:15 10:05 12:05 14:05 16:05 18:05 20:05


F2 - Helsinki - Forssa - Pori - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-S
P
S
Helsinki (Kamppi) 8:30 11:30 14:30 17:30 20:30 21:30
Helsinki (Ruoholahti) 8:35 11:35 14:35 17:35 20:35 21:35
Espoo (Keilaniemi) 8:40 11:40 14:40 17:40 20:40 21:40
Espoo (Laajalahti) 8:45 11:45 14:45 17:45 20:45 21:45
Espoo (Lommila) 8:55 11:55 14:55 17:55 20:55 21:55
Karkkila 9:25 12:25 15:25 18:25 21:25 22:25
Forssa (Autokeidas) 10:10 13:10 16:10 19:10 22:15 23:10
Huittinen (ABC) 10:55 13:55 16:55 19:55 23:00 23:55
Kokemäki (Peipohja) 11:10 14:10 17:10 20:10 23:15 0:10
Harjavalta (linja-autoasema) 11:25 14:25 17:25 20:25 23:30 0:25
Pori (linja-autoasema) 12:00 15:00 18:00 21:00 23:59 1:00

F2 - Pori - Forssa - Helsinki - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-S
S
P
Pori (linja-autoasema) 6:30 9:30 12:30 16:30 18:30 20:30
Harjavalta (linja-autoasema) 6:55 9:55 12:55 16:55 18:55 20:55
Kokemäki (Peipohja) 7:05 10:05 13:05 17:05 19:05 21:05
Huittinen (ABC) 7:25 10:25 13:25 17:25 19:25 21:25
Forssa (Autokeidas) 8:15 11:15 14:15 18:15 20:15 22:15
Karkkila 8:50 11:50 14:50 18:50 20:50 22:50
Espoo (Lommila) 9:30 12:30 15:30 19:30 21:30 23:30
Espoo (Laajalahti) 9:40 12:40 15:40 19:40 21:40 23:40
Espoo (Keilaniemi) 9:45 12:45 15:45 19:45 21:45 23:45
Helsinki (Ruoholahti) 9:50 12:50 15:50 19:50 21:50 23:50
Helsinki (Kamppi) 10:00 13:00 16:00 20:00 22:00 23:59


F3C - Helsinki - Tampere

Ajopäivät M-L
M-S
S
Helsinki (Kamppi) 7:50 12:30 13:30 15:40 20:00 22:20
Helsinki (Ruskeasuo) 8:00 12:40 13:40 15:55 20:10 22:30
Vantaa (Keimola) 8:15 12:55 13:55 16:10 20:25 22:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:45 14:25 15:25 17:40 21:55 0:15
Tampere (linja-autoasema) 10:00 14:40 15:40 17:50 22:10 0:30
Tampere (Pyynikintori) 10:15 14:55 15:55 18:05 22:25 0:45

F3C - Tampere - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
S
M-S
Tampere (Pyynikintori) 6:30 8:30 11:30 13:30 16:30 19:00 20:30
Tampere (linja-autoasema) 6:45 8:45 11:45 13:45 16:45 19:15 20:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 6:55 8:55 11:55 13:55 16:55 19:25 20:55
Vantaa (Keimola) 8:30 10:30 13:30 15:30 18:30 21:00 22:30
Helsinki (Ruskeasuo) 8:45 10:45 13:45 15:45 18:45 21:15 22:45
Helsinki (Kamppi) 8:55 10:55 13:55 15:55 18:55 21:25 22:55


F3 - Helsinki - Vaasa - Helsinki

Ajopäivät M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 8:20 16:20 23:00 Vaasa (Matkakeskus) 23:59 6:00 16:00
Helsinki (Ruskeasuo) 8:30 16:30 23:07 Laihia 0:20 6:20 16:20
Vantaa (Keimola) 8:45 16:45 23:20 Tervajoki 0:25 6:25 16:25
Hämeenlinna (Kaivokatu) 9:40 17:40 0:15 Ylistaro 0:40 6:40 16:40
Lempäälä (Sääksjärvi) 10:20 18:20 0:55 Seinäjoki (Matkakeskus) 1:15 7:15 17:15
Tampere (Hervanta) 10:35 18:35 1:05 Jalasjärvi 1:50 7:50 17:50
Tampere (Kaleva) 10:50 18:50 1:15 Parkano 2:30 8:30 18:30
Hämeenkyrö 11:25 19:25 1:50 Ikaalinen 3:00 9:00 19:00
Ikaalinen 11:40 19:40 2:00 Hämeenkyrö 3:10 9:10 19:10
Parkano 12:10 20:10 2:30 Tampere (Kaleva) 4:00 10:00 20:00
Jalasjärvi 12:50 20:50 3:10 Tampere (Hervanta) 4:10 10:10 20:10
Seinäjoki (Matkakeskus) 13:30 21:30 3:50 Lempäälä (Sääksjärvi) 4:20 10:20 20:20
Ylistaro 13:50 21:50 4:10 Hämeenlinna (Eureninkatu) 5:00 11:00 21:00
Tervajoki 14:05 22:05 4:25 Vantaa (Keimola) 6:00 12:00 22:00
Laihia 14:10 22:10 4:30 Helsinki (Ruskeasuo) 6:15 12:15 22:15
Vaasa (Matkakeskus) 14:50 22:50 5:00 Helsinki (Kamppi) 6:25 12:25 22:25

F3 - Helsinki - Tampere

Ajopäivät M-S
P, L
M-S
P-S
M-S
M-P, S
M-S
P-S
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:20 9:20 10:00 11:20 13:00 14:20 15:20 16:20 17:20 18:20 19:20 21:20 23:00
Helsinki (Ruskeasuo) 7:30 9:30 10:10 11:30 13:10 14:30 15:30 16:30 17:30 18:30 19:30 21:30 23:07
Vantaa (Keimola) 7:45 9:45 10:25 11:45 13:25 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 19:45 21:45 23:20
Hämeenlinna (Kaivokatu) 8:40 10:40 11:20 12:40 13:20 15:38 16:40 17:40 18:40 19:40 20:40 22:38 0:15
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:20 11:20 12:00 13:20 15:00 16:20 17:20 18:20 19:20 20:20 21:20 23:20 0:55
Tampere (Hervanta) 9:35 11:35 12:15 13:35 15:15 16:35 17:35 18:35 19:35 20:35 21:35 23:35 1:05
Tampere (Kaleva) 9:45 11:45 12:25 13:45 15:25 16:45 17:45 18:45 19:45 20:45 21:45 23:45 1:15

F3 - Tampere - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
P-S
M-S
P, S
M-S
P, S
M-S
Tampere (Kaleva) 4:00 6:00 8:00 10:00 10:45 12:00 13:00 14:00 15:15 16:00 17:00 18:00 20:00
Tampere (Hervanta) 4:10 6:10 8:10 10:10 10:55 12:10 13:10 14:10 15:25 16:10 17:10 18:10 20:10
Lempäälä (Sääksjärvi) 4:20 6:20 8:20 10:20 11:05 12:20 13:20 14:20 15:35 16:20 17:20 18:20 20:20
Hämeenlinna (Eureninkatu) 5:00 7:00 9:00 11:00 11:45 13:00 14:00 15:00 16:15 17:00 18:00 19:00 21:00
Vantaa (Keimola) 6:00 8:00 10:00 12:00 12:45 14:00 15:00 16:00 17:15 18:00 19:00 20:00 22:00
Helsinki (Ruskeasuo) 6:15 8:15 10:15 12:15 13:00 14:15 15:15 16:15 17:30 18:15 19:15 20:15 22:15
Helsinki (Kamppi) 6:25 8:30 10:25 12:25 13:10 14:25 15:25 16:25 17:40 18:25 19:25 20:25 22:25


F4 - Helsinki - Jyväskylä - Oulu

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
S
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:00 9:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:45 18:00 20:15 23:15 23:59
Helsinki (Viikki) 7:15 9:45 11:45 12:45 13:45 14:45 16:05 18:15 20:30 23:30 0:10
Lahti (Matkakeskus) 8:20 10:50 12:50 13:50 14:50 15:50 17:15 19:20 21:35 | 1:10
Hartola 9:15 11:45 13:45 14:45 15:45 16:45 18:05 20:15 22:30 1:05 2:00
Joutsa 9:30 12:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:20 20:30 22:45 1:20 2:15
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30 13:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:15 21:30 23:45 2:20 3:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:40 15:15 19:45 4:00
Äänekoski 11:20 15:50 20:20 4:35
Viitasaari (linja-autoasema) 11:55 16:25 20:55 5:10
Pihtipudas 12:20 16:50 21:20 5:35
Pyhäjärvi (ABC) 13:00 17:30 22:00 6:15
Kärsämäki 13:25 17:55 22:20 6:40
Pulkkila 13:50 18:20 22:45 7:05
Oulu (linja-autoasema) 15:00 19:30 0:00 8:15

F4 - Oulu - Rovaniemi

Ajopäivät L,S
P, L, S
L, S
Oulu (linja-autoasema) 15:15 19:45 8:30
Ii (valtatie 4) 15:45 20:15 9:00
Kemi (linja-autoasema) 16:45 21:15 10:00
Rovaniemi (linja-autoasema) 18:15 22:45 11:30

F4 - Rovaniemi - Oulu

Ajopäivät L, S
M, L, S
L, S
Rovaniemi (linja-autoasema) 21:15 5:45 12:45
Kemi (linja-autoasema) 22:45 7:15 14:15
Ii (valtatie 4) 23:35 8:05 15:05
Oulu (linja-autoasema) 0:15 8:45 15:45

F4 - Oulu - Jyväskylä - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
S
M-S
Oulu (linja-autoasema) 0:30 6:00 9:00 16:00
Pulkkila 1:35 7:05 10:05 17:05
Kärsämäki 2:00 7:30 10:30 17:30
Pyhäjärvi (ABC) 2:25 7:55 10:55 17:55
Pihtipudas 2:55 8:25 11:25 18:25
Viitasaari (linja-autoasema) 3:25 8:55 11:55 18:55
Äänekoski 4:05 9:35 12:35 19:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 4:45 10:15 13:15 20:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 5:30 6:30 7:30 9:30 10:30 11:30 13:30 15:30 17:30 18:30 20:30
Joutsa 6:20 7:20 8:20 10:20 11:20 12:20 14:20 16:20 18:20 19:20 21:20
Hartola 6:35 7:35 8:35 10:35 11:35 12:35 14:35 16:35 18:35 19:35 21:35
Lahti (Matkakeskus) 7:40 8:40 9:40 11:40 12:40 13:40 15:40 17:40 19:40 20:40 22:40
Helsinki (Viikki) 8:40 9:40 10:40 12:40 13:40 14:40 16:40 18:40 20:40 21:40 23:40
Helsinki (Kamppi) 9:00 10:00 11:00 13:00 14:00 15:00 17:00 19:00 21:00 22:00 0:00


F5 - Helsinki - Mikkeli - Kuopio - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-S
P, S
M-S
Linjatunnus (F23) (F5) (F14) (F5) (F5) (F5) (F5) (F14) (F5) (F14)
Helsinki (Kamppi) 6:00 8:30 10:30 11:30 12:30 14:30 16:30 17:10 19:00 21:15
Helsinki (Viikki) 6:10 8:45 10:45 11:45 12:45 14:45 16:50 17:30 19:15 21:30
Heinola (Kaivokatu) 7:50 10:05 12:20 13:05 14:05 16:05 18:15 19:05 20:35 23:05
Kuortti 8:15 10:30 12:45 13:30 14:30 16:30 18:40 19:30 21:00 23:30
Mikkeli (Matkakeskus) 9:00 11:25 13:35 14:25 15:25 17:25 19:30 20:20 21:50 0:15
Juva 9:35 12:00 14:10 15:00 16:00 18:00 20:05 21:00 22:30 0:50
Varkaus (Matkakeskus) 10:15 12:40 15:40 16:40 18:40 20:45 23:10
Leppävirta 13:00 16:00 17:00 19:00 21:05 23:30
Kuopio (Levänen) 13:35 16:35 17:35 19:35 21:35 0:05
Kuopio (linja-autoasema) 13:45 16:45 17:45 19:45 21:45 0:15

F5 - Kuopio - Mikkeli - Helsinki - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-S
P, S
Linjatunnus (F14) (F5) (F5) (F14) (F5) (F5) (F23) (F14) (F5) (F5)
Kuopio (linja-autoasema) 7:00 9:00 11:30 14:00 16:30 18:00
Kuopio (Levänen) 7:05 9:05 11:35 14:05 16:35 18:05
Leppävirta 7:35 9:35 12:05 14:35 17:05 18:35
Varkaus (Matkakeskus) 8:00 10:00 12:30 15:00 16:00 17:30 19:00
Juva 6:30 8:35 10:35 12:00 13:05 15:35 16:35 17:20 18:05 19:35
Mikkeli (Matkakeskus) 7:15 9:20 11:20 12:45 13:50 16:20 17:20 18:00 18:50 20:20
Kuortti 7:55 10:00 12:00 13:25 14:30 17:00 18:00 18:40 19:30 21:00
Heinola (Kaivokatu) 8:25 10:30 12:30 13:55 15:00 17:30 18:30 19:10 20:00 21:30
Helsinki (Viikki) 10:05 12:00 14:00 15:35 16:30 19:00 20:05 20:45 21:30 23:00
Helsinki (Kamppi) 10:25 12:15 14:15 15:55 16:45 19:15 20:20 21:00 21:45 23:15


F6 - Helsinki - Kouvola - Lappeenranta - Joensuu - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-S
To, P, S
Helsinki (Kamppi) 9:15 13:15 17:00 21:00 21:00
Helsinki (Viikki) 9:30 13:30 17:15 21:15 21:15
Lapinjärvi (Ingermaninkylä) 10:20 14:20 18:05 22:05 22:05
Elimäki 10:40 14:40 18:25 22:25 22:25
Kouvola (Veturi) 11:00 15:00 18:50 22:45 22:45
Utti 11:15 15:15 19:05 23:00 23:00
Luumäki 11:45 15:45 19:35 23:30 23:30
Lappeenranta (Matkakeskus) 12:20 16:20 20:15 0:05 0:05
Imatra (keskusliikenneasema) 20:45 0:35
Simpele (Teboil) 21:25 1:10
Parikkala (Särkisalmi) 21:45 1:30
Kesälahti 22:15 2:00
Kitee (Tolosenmäki) 22:35 2:20
Joensuu (linja-autoasema) 23:20 3:05

F6 - Joensuu - Lappeenranta - Kouvola - Helsinki - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M, P, L
M-L
M-S
M-L
S
Joensuu (linja-autoasema) 2:00 7:30
Kitee (Tolosenmäki) 2:45 8:15
Kesälahti 3:05 8:35
Parikkala (Särkisalmi) 3:35 9:05
Simpele (Teboil) 4:00 9:30
Imatra (keskusliikenneasema) 4:35 10:05
Lappeenranta (Matkakeskus) 5:10 5:10 10:40 13:40 16:40 17:40
Luumäki 5:35 5:35 11:05 14:05 17:05 18:05
Utti 6:05 6:05 11:35 14:35 17:35 18:35
Kouvola (Veturi) 6:20 6:20 11:50 14:50 17:50 18:50
Elimäki 6:35 6:35 12:05 15:05 18:05 19:05
Lapinjärvi (Ingermaninkylä) 6:50 6:50 12:20 15:20 18:20 19:20
Helsinki (Viikki) 8:00 8:00 13:25 16:25 19:25 20:25
Helsinki (Kamppi) 8:20 8:20 13:45 16:45 19:45 20:45


F7 - Helsinki - Kotka - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-P
L
M-P
M-S
S
Helsinki (Kamppi) 8:00 9:50 10:00 12:05 15:05 17:30 20:30 22:00
Helsinki (Viikki) 8:15 10:05 10:20 12:25 15:25 17:50 20:45 22:15
Porvoo (linja-autoasema) - 10:40 - - 15:55 - 21:15 22:45
Vanhakylä (valtatie 7) 9:00 11:00 11:00 13:05 16:15 18:30 21:35 23:05
Loviisa (valtatie 7) 9:10 11:10 11:10 13:15 16:25 18:40 21:45 23:15
Kotka (Sutela) 9:40 11:40 11:40 13:45 16:55 19:10 22:15 23:45
Kotka (linja-autoasema) 9:50 11:50 11:50 13:55 17:05 19:20 22:25 23:55

F7 - Kotka - Helsinki - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-P
M-L
L-S
M-P
M-S
S
Kotka (linja-autoasema) 5:55 7:00 9:50 10:00 12:00 15:00 17:15 20:00
Kotka (Sutela) 6:05 7:10 10:00 10:10 12:10 15:10 17:25 20:10
Loviisa (valtatie 7) 6:30 7:35 10:25 10:35 12:35 15:35 17:50 20:35
Vanhakylä (valtatie 7) 6:40 7:45 10:35 10:45 12:45 15:45 18:00 20:45
Porvoo (linja-autoasema) - - 11:00 - - 16:10 - -
Helsinki (Viikki) 7:25 8:30 11:30 11:30 13:30 16:40 18:45 21:30
Helsinki (Kamppi) 7:50 8:55 11:50 11:50 13:50 17:00 19:05 21:50


F77 - Helsinki - Porvoo - Kevätkumpu, arkisin 15.8.-22.12.2016

Ajopäivät M-P
Helsinki (Kamppi) 6:30 sitten 8:30 9:20 10:00 10:40 11:40 12:40 13:20 14:20 15:30 16:00 16:40 17:10 18:10 18:50 19:40
Helsinki (Viikki) 6:50 30 min 8:50 9:40 10:20 11:00 12:00 13:00 13:40 14:40 15:50 16:20 17:00 17:30 18:30 19:10 20:00
Porvoo (linja-autoasema) 7:20 välein 9:25 10:15 10:55 11:35 12:35 13:35 14:15 15:15 16:25 16:55 17:35 18:05 19:05 19:45 20:35
Porvoo (Kevätkumpu) 7:30 kunnes 9:35 10:25 11:05 11:45 12:45 13:45 14:25 15:25 16:35 17:05 17:45 18:15 19:15 19:55 20:45

F77 - Kevätkumpu - Porvoo - Helsinki, arkisin 15.8.-22.12.2016

Ajopäivät M-P
Porvoo (Kevätkumpu) 6:00 sitten 8:00 8:45 9:15 9:45 10:30 11:10 11:50 12:50 14:00 14:30 15:30 16:40 17:15 17:55 18:25 19:25 20:05 21:00
Porvoo (linja-autoasema) 6:15 30 min 8:15 9:00 9:30 10:00 10:45 11:25 12:05 13:05 14:15 14:45 15:45 16:55 17:30 18:10 18:40 19:40 20:15 21:10
Helsinki (Viikki) 6:55 välein 8:55 9:35 10:05 10:35 11:20 12:00 12:40 13:40 14:50 15:20 16:20 17:30 18:05 18:45 19:15 20:15 20:50 21:45
Helsinki (Kamppi) 7:15 kunnes 9:15 9:55 10:25 10:55 11:40 12:20 13:00 14:00 15:10 15:40 16:40 17:50 18:25 19:05 19:35 20:35 21:10 22:05

F77 - Helsinki - Porvoo - Kevätkumpu, lauantaisin ja pyhäpäivinä

Ajopäivät L
L-S
Helsinki (Kamppi) 8:00 9:05 11:35 14:05 16:35 19:05
Helsinki (Viikki) 8:20 9:25 11:55 14:25 16:55 19:25
Porvoo (linja-autoasema) 8:55 10:00 12:30 15:00 17:30 20:00
Porvoo (Kevätkumpu) 9:05 10:10 12:40 15:10 17:40 20:10

F77 - Kevätkumpu - Porvoo - Helsinki, lauantaisin ja pyhäpäivinä

Ajopäivät L
L-S
Porvoo (Kevätkumpu) 7:50 9:20 10:20 12:50 15:20 17:50 20:20
Porvoo (linja-autoasema) 8:00 9:30 10:30 13:00 15:30 18:00 20:30
Helsinki (Viikki) 8:35 10:05 11:05 13:35 16:05 18:35 21:05
Helsinki (Kamppi) 8:55 10:25 11:25 13:55 16:25 18:55 21:25


F8 - Helsinki - Turku - Pori - Vaasa - Kokkola - Oulu

Ajopäivät M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:40 19:15 Oulu (linja-autoasema) 9:25 22:10
Helsinki (Meilahti) 7:47 19:22 Liminka (valtatie 8) 9:45 22:30
Espoo (Lommila) 8:00 19:35 Raahe (valtatie 8) 10:25 23:10
Turku (yliopisto) 9:40 21:15 Pyhäjoki (valtatie 8) 10:45 23:30
Turku (Aurakatu) 9:45 21:20 Kalajoki (Shell) 11:05 23:50
Turku (linja-autoasema) 10:00 21:35 Kalajoki (hiekkasärkät) 11:10 23:55
Mynämäki (valtatie 8) 10:25 22:00 Kokkola (linja-autoasema) 12:15 1:00
Laitila (valtatie 8) 10:45 22:20 Pietarsaari (hotelli Polaris) 12:40 1:25
Rauma (linja-autoasema) 11:20 22:55 Vaasa (Matkakeskus) 14:05 2:50
Eurajoki (valtatie 8) 11:35 23:10 Närpiö (valtatie 8) 15:05 3:50
Luvia (valtatie 8) 11:50 23:25 Lålby (valtatie 8) 15:25 4:10
Pori (linja-autoasema) 12:20 23:55 Merikarvia (Tuorila) 16:00 4:45
Merikarvia (Tuorila) 12:55 0:30 Pori (linja-autoasema) 16:45 5:30
Lålby (valtatie 8) 13:25 1:00 Luvia (valtatie 8) 17:00 5:45
Närpiö (valtatie 8) 13:50 1:25 Eurajoki (valtatie 8) 17:15 6:00
Vaasa (Matkakeskus) 15:00 2:35 Rauma (linja-autoasema) 17:35 6:20
Pietarsaari (hotelli Polaris) 16:15 3:50 Laitila (valtatie 8) 18:00 6:45
Kokkola (linja-autoasema) 16:45 4:20 Mynämäki (valtatie 8) 18:20 7:05
Kalajoki (hiekkasärkät) 17:35 5:10 Turku (linja-autoasema) 19:00 7:40
Kalajoki (Shell) 17:40 5:15 Turku (Aurakatu) 19:05 7:45
Pyhäjoki (valtatie 8) 18:00 5:35 Turku (yliopisto) 19:10 7:50
Raahe (valtatie 8) 18:30 6:05 Espoo (Lommila) 20:55 9:30
Liminka (valtatie 8) 19:00 6:35 Helsinki (Meilahti) 21:10 9:45
Oulu (linja-autoasema) 19:30 7:05 Helsinki (Kamppi) 21:20 9:55

F8 - Helsinki - Turku - Pori - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 5:25 7:40 10:15 12:15 14:15 16:15 19:15
Helsinki (Meilahti) 5:30 7:47 10:22 12:22 14:22 16:25 19:22
Espoo (Lommila) 5:40 8:00 10:35 12:35 14:35 16:40 19:35
Turku (yliopisto) 7:25 9:40 12:15 14:15 16:15 18:25 21:15
Turku (Aurakatu) 7:30 9:45 12:20 14:20 16:20 18:30 21:20
Turku (linja-autoasema) 7:45 10:00 12:35 14:35 16:35 18:45 21:35
Mynämäki (valtatie 8) 8:10 10:25 13:00 15:00 17:00 19:10 22:00
Laitila (valtatie 8) 8:30 10:45 13:20 15:20 17:20 19:30 22:20
Rauma (linja-autoasema) 9:05 11:20 13:55 15:55 17:55 20:05 22:55
Eurajoki (valtatie 8) 9:20 11:35 14:10 16:10 18:10 20:20 23:10
Luvia (valtatie 8) 9:35 11:50 14:25 16:25 18:25 20:35 23:25
Pori (linja-autoasema) 9:55 12:10 14:45 16:45 18:45 20:55 23:45

F8 - Pori - Turku - Helsinki - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
Pori (linja-autoasema) 5:30 9:00 11:00 13:00 15:00 16:45 19:00
Luvia (valtatie 8) 5:45 9:15 11:15 13:15 15:15 17:00 19:15
Eurajoki (valtatie 8) 6:00 9:30 11:30 13:30 15:30 17:15 19:30
Rauma (linja-autoasema) 6:20 9:50 11:50 13:50 15:50 17:35 19:50
Laitila (valtatie 8) 6:45 10:15 12:15 14:15 16:15 18:00 20:15
Mynämäki (valtatie 8) 7:05 10:35 12:35 14:35 16:35 18:20 20:35
Turku (linja-autoasema) 7:40 11:15 13:15 15:15 17:15 19:00 21:15
Turku (Aurakatu) 7:45 11:20 13:20 15:20 17:20 19:05 21:20
Turku (yliopisto) 7:50 11:25 13:25 15:25 17:25 19:10 21:25
Espoo (Lommila) 9:30 13:10 15:10 17:10 19:10 20:55 23:10
Helsinki (Meilahti) 9:45 13:25 15:25 17:25 19:25 21:10 23:25
Helsinki (Kamppi) 9:55 13:35 15:35 17:35 19:35 21:20 23:35

F8 - Helsinki - Turku - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-P
M-S
M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 5:25 6:40 7:40 9:15 10:15 sitten 16:15 17:15 18:15 19:15 20:15 21:15 23:15
Helsinki (Meilahti) 5:30 6:47 7:47 9:22 10:22 tunnin 16:25 17:22 18:22 19:22 20:22 21:22 23:22
Espoo (Lommila) 5:40 7:00 8:00 9:35 10:35 välein 16:40 17:35 18:35 19:35 20:35 21:35 23:35
Turku (yliopisto) 7:25 8:40 9:40 11:15 12:15 kunnes 18:25 19:15 20:15 21:15 22:15 23:15 1:15
Turku (Aurakatu) 7:30 8:45 9:45 11:20 12:20 18:30 19:20 20:20 21:20 22:20 23:20 1:20
Turku (linja-autoasema) 7:40 8:55 9:55 11:30 12:30 18:40 19:30 20:30 21:30 22:30 23:30 1:30

F8 - Turku - Helsinki - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-P
M-L
M-S
M-L
M-S
Turku (linja-autoasema) 5:25 6:15 7:05 7:40 9:15 10:15 11:15 12:15 sitten 18:15 19:00 20:15 21:15
Turku (Aurakatu) 5:30 6:20 7:10 7:45 9:20 10:20 11:20 12:20 tunnin 18:20 19:05 20:20 21:20
Turku (yliopisto) 5:35 6:25 7:15 7:50 9:25 10:25 11:25 12:25 välein 18:25 19:10 20:25 21:25
Espoo (Lommila) 7:20 8:10 9:00 9:30 11:10 12:10 13:10 14:10 kunnes 20:10 20:55 22:10 23:10
Helsinki (Meilahti) 7:35 8:25 9:15 9:45 11:25 12:25 13:25 14:25 20:25 21:10 22:25 23:25
Helsinki (Kamppi) 7:45 8:35 9:25 9:55 11:35 12:35 13:35 14:35 20:35 21:20 22:35 23:35


F9 - Turku - Tampere - Jyväskylä - Kuopio - Kajaani

Ajopäivät M-S
Turku (satama) 20:15
Turku (hotelli Caribia) 6:20 10:20 13:00 16:20 -
Turku (linja-autoasema) 6:30 10:30 13:10 16:30 20:30
Loimaa 7:20 11:20 14:00 17:20 21:20
Lempäälä (Sääksjärvi) 8:20 12:20 15:00 18:20 22:20
Tampere (Hervanta) 8:30 12:30 15:15 18:30 22:30
Tampere (Kaleva) 8:40 12:45 15:25 18:45 22:45
Jämsä (Shell) 9:40 13:45 16:30 19:45 23:45
Himos 9:45 13:50 16:35 19:50 23:50
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30 14:35 17:20 20:35 0:35
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:45 15:05 17:35 21:35
Lievestuore 11:05 15:25 17:55 21:55
Hankasalmi 11:25 15:45 18:15 22:15
Suonenjoki 11:50 16:10 18:40 22:40
Kuopio (Levänen) 12:30 16:50 19:20 23:20
Kuopio (linja-autoasema) 12:45 17:05 19:35 23:35
Lapinlahti 13:25* 17:45 0:15
Iisalmi (linja-autoasema) 13:50* 18:10 0:40
Sukeva 14:20* 18:40 1:10
Kajaani (linja-autoasema) 15:00* 19:20 1:50
* = M-L

F9 - Kajaani - Kuopio - Jyväskylä - Tampere - Turku

Ajopäivät M-S
Kajaani (linja-autoasema) 6:00* 9:00 16:00
Sukeva 6:30* 9:30 16:30
Iisalmi (linja-autoasema) 7:05* 10:05 17:05
Lapinlahti 7:25* 10:25 17:25
Kuopio (linja-autoasema) 8:25 11:15 14:25 18:25
Kuopio (Levänen) 8:30 11:20 14:30 18:30
Suonenjoki 9:05 11:55 15:05 19:05
Hankasalmi 9:30 12:20 15:30 19:30
Lievestuore 9:50 12:40 15:50 19:50
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:20 13:20 16:20 20:20
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 6:00 10:40 13:45 16:40 20:45
Himos 6:35 11:15 14:20 17:15 21:20
Jämsä (Shell) 6:45 11:25 14:30 17:25 21:30
Tampere (Kaleva) 7:50 12:30 15:35 18:30 22:35
Tampere (Hervanta) 8:00 12:40 15:45 18:40 22:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 8:05 12:50 15:55 18:50 22:50
Loimaa 9:05 13:50 16:55 19:50 23:50
Turku (linja-autoasema) 10:00 14:45 17:50 20:45 0:45
Turku (hotelli Caribia) 10:10 14:55 - 20:55 0:55
Turku (satama) * = M-L 18:05


F10 - Naantali - Turku - Helsinki-Vantaa lentoasema - voimassa 8.1.2017 asti

Ajopäivät M-S
Naantali (Käsityöläiskatu) 3:00 4:20 10:20 12:20 20:00
Raisio (kaupungintalo) 3:15 4:35 10:35 12:35 20:15
Turku (linja-autoasema) 3:40 5:00 11:00 13:00