Nopea Halpa Luotettava


Ennen lipun ostoa OnniBus.comista löydät lisätietoa tarjonnastamme tältä aikatauluvälilehdeltä. OnniBus.comin bussit kulkevat alla olevan aikataulun mukaan.

Asiakkaidemme toiveesta olemme julkaisseet aikataulut myös pdf-muodossa. Ladataksesi aikataulun klikkaa sivun yläosassa olevaa banneria "Lataa aikataulu".

OnniBus.com tarjoaa kaupunkien välisen palvelun nopeilla ja nykyaikaisilla busseilla, joissa on ilmastointi, Wi-Fi ja muita hienoja ominaisuuksia.

Pyydämme ystävällisesti muistamaan, että reitit Suomessa pysähtyvät vain tietyillä pysäkeillä.

Aikataulu voimassa 1.7.2014 alkaen

Onni


F1 - Helsinki - Turku

Liikennöintipäivät M-L M-S
Helsinki (Kiasma) 08:45 10:45 12:45 14:45 16:45 18:45 20:45 22:45
Helsinki (Ruoholahti) 08:50 10:50 12:50 14:50 16:50 18:50 20:50 22:50
Espoo (Otaniemi) 09:00 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 21:00 23:00
Espoo (Lommila) 09:10 11:10 13:10 15:10 17:10 19:10 21:10 23:10
Salo (ABC Piihovi) 10:05 12:05 14:05 16:05 18:05 20:05 22:05 00:05
Turku (hotelli Caribia) 10:45 12:45 14:45 16:45 18:45 20:45 22:45 00:45

F1 - Turku - Helsinki

Liikennöintipäivät M-L M-S
Turku (hotelli Caribia) 06:00 07:00 09:00 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00
Salo (ABC Piihovi) 06:35 07:35 09:35 11:35 13:35 15:35 17:35 19:35
Espoo (Lommila) 07:35 08:35 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30 20:30
Espoo (Otaniemi) 07:55 08:55 10:40 12:40 14:40 16:40 18:40 20:40
Helsinki (Ruoholahti) 08:05 09:05 10:50 12:50 14:50 16:50 18:50 20:50
Helsinki (Kiasma) 08:15 09:15 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 21:00


F2 - Helsinki - Pori

Liikennöintipäivät M-S
Helsinki (Länsisatama) 11:30 17:30 21:45
Helsinki (Ruoholahti) 11:35 17:35 21:50
Espoo (Otaniemi) 11:45 17:45 22:00
Espoo (Lommila) 11:55 17:55 22:10
Forssa (Autokeidas) 13:05 19:05 23:20
Huittinen (ABC) 13:50 19:50 00:05
Kokemäki 14:10 20:10 00:25
Harjavalta (linja-autoasema) 14:25 20:25 00:40
Pori (linja-autoasema) 15:00 21:00 01:15

F2 -Pori - Helsinki

Liikennöintipäivät M-S
Pori (linja-autoasema) 06:30 12:30 16:30
Harjavalta (linja-autoasema) 07:00 13:00 17:00
Kokemäki 07:15 13:15 17:15
Huittinen (ABC) 07:35 13:35 17:35
Forssa (Autokeidas) 08:20 14:20 18:20
Espoo (Lommila) 09:30 15:30 19:30
Espoo (Otaniemi) 09:40 15:40 19:40
Helsinki (Ruoholahti) 09:50 15:50 19:50
Helsinki (Länsisatama) 10:00 16:00 20:00


F3 - Helsinki - Tampere

Liikennöintipäivät M-L M-S
Helsinki (Kiasma) 07:20 09:20 11:20 13:00 15:20 17:20 19:20 21:20
Helsinki (Ruskeasuo) 07:30 09:30 11:30 13:10 15:30 17:30 19:30 21:30
Vantaa (Keimola) 07:45 09:45 11:45 13:25 15:45 17:45 19:45 21:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 09:20 11:20 13:20 15:00 17:20 19:20 21:20 23:20
Tampere (Hervanta) 09:35 11:35 13:35 15:15 17:35 19:35 21:35 23:35
Tampere (Kaleva) 09:50 11:50 13:50 15:30 17:50 19:50 21:50 23:50

F3 -Tampere - Helsinki

Liikennöintipäivät M-L M-S
Tampere (Kaleva) 06:00 08:00 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00
Tampere (Hervanta) 06:15 08:15 10:15 12:15 14:15 16:15 18:15 20:15
Lempäälä (Sääksjärvi) 06:25 08:25 10:25 12:25 14:25 16:25 18:25 20:25
Vantaa (Keimola) 08:00 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00 22:00
Helsinki (Ruskeasuo) 08:15 10:15 12:15 14:15 16:15 18:15 20:15 22:15
Helsinki (Kiasma) 08:30 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30 20:30 22:30


F4 - Helsinki - Jyväskylä - Oulu

Liikennöintipäivät M-S
Helsinki (Kiasma) 07:00 11:30 18:00 23:59
Helsinki (Viikki) 07:15 11:45 18:15 00:10
Lahti (rautatieasema) 08:15 12:45 19:15 01:10
Hartola 09:05 13:35 20:05 02:00
Joutsa 09:20 13:50 20:20 02:15
Jyväskylä (Matkakeskus) saap./arr. 10:30 15:00 21:30 03:15
Jyväskylä (Matkakeskus) läht./dep. 15:15 04:00
Äänekoski 15:50 04:35
Viitasaari (linja-autoasema) 16:25 05:10
Pihtipudas 16:50 05:35
Pyhäjärvi (ABC) 17:30 06:15
Kärsämäki 17:50 06:35
Pulkkila 18:15 07:00
Oulu (linja-autoasema) 19:30 08:15

F4 - Oulu - Jyväskylä - Helsinki

Liikennöintipäivät M-S
Oulu (linja-autoasema) 00:30 09:00
Pulkkila 01:35 10:05
Kärsämäki 02:00 10:30
Pyhäjärvi (ABC) 02:30 11:00
Pihtipudas 02:55 11:25
Viitasaari (linja-autoasema) 03:30 12:00
Äänekoski 04:05 12:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saap./arr. 04:45 13:15
Jyväskylä (Matkakeskus) läht./dep. 05:30 13:30 17:30 20:30
Joutsa 06:25 14:25 18:25 21:25
Hartola 06:40 14:40 18:40 21:40
Lahti (rautatieasema) 07:40 15:40 19:40 22:40
Helsinki (Viikki) 08:40 16:40 20:40 23:40
Helsinki (Kiasma) 09:00 17:00 21:00 00:00


F5 - Helsinki - Mikkeli - Kuopio

Liikennöintipäivät M-S
Helsinki (Kiasma) 08:30 16:30 23:30
Helsinki (Viikki) 08:45 16:45 23:45
Heinola (Kaivokatu) 10:05 18:05 01:05
Mikkeli (linja-autoasema) 11:25 19:25 02:25
Juva 12:00 20:00 03:00
Varkaus (linja-autoasema) 12:40 20:40 03:40
Kuopio (Levänen) 13:40 21:40 04:40
Kuopio (linja-autoasema) 14:00 22:00 05:00

F5 - Kuopio - Mikkeli - Helsinki

Liikennöintipäivät M-S
Kuopio (linja-autoasema) 07:00 16:00 23:59
Kuopio (Levänen) 07:10 16:10 00:10
Varkaus (linja-autoasema) /dep. 08:10 17:10 01:10
Juva 08:50 17:50 01:50
Mikkeli (linja-autoasema) 09:30 18:30 02:30
Heinola (Kaivokatu) 10:40 19:40 04:00
Helsinki (Viikki) 12:10 21:10 05:30
Helsinki (Kiasma) 12:30 21:30 06:00


F7 - Helsinki - Kotka

Liikennöintipäivät M-L M-S
Helsinki (Kiasma) 10:15 15:05 20:30
Helsinki (Viikki) 10:30 15:20 20:45
Porvoo (linja-autoasema) 11:00 15:50 21:15
Kotka (Sutela) 12:00 16:50 22:15
Kotka (linja-autoasema) 12:15 17:05 22:30

F7 - Kotka - Helsinki

Liikennöintipäivät M-L M-S
Kotka (linja-autoasema) 07:20 12:50 17:50
Kotka (Sutela) 07:30 13:00 18:00
Porvoo (linja-autoasema) 08:30 14:00 19:00
Helsinki (Viikki) 09:00 14:30 19:30
Helsinki (Kiasma) 09:20 14:50 19:50


F8 - Turku - Pori

Liikennöintipäivät M-P M-S Pe/Su
Turku (linja-autoasema) 07:45 12:45 17:15 21:45
Mynämäki 08:10 13:10 17:40 22:10
Laitila 08:30 13:30 18:00 22:30
Rauma (linja-autoasema) 09:05 14:05 18:35 23:05
Eurajoki 09:20 14:20 18:50 23:20
Pori (linja-autoasema) 09:55 14:55 19:25 23:55

F8 - Pori - Turku

Liikennöintipäivät M-P M-S Pe/Su
Pori (linja-autoasema) 05:30 10:30 15:00 19:30
Eurajoki 06:00 11:00 15:30 20:00
Rauma (linja-autoasema) 06:20 11:20 15:50 20:20
Laitila 06:45 11:45 16:15 20:45
Mynämäki 07:05 12:05 16:35 21:05
Turku (linja-autoasema) 07:40 12:40 17:10 21:40


F9 - Turku - Tampere - Jyväskylä

Liikennöintipäivät M-S
Turku (hotelli Caribia) 16:20
Turku (linja-autoasema) 16:30
Loimaa 17:20
Lempäälä (Sääksjärvi) 15:00 18:10
Tampere (Hervanta) 15:15 18:20
Tampere (Kaleva) 15:25 18:30
Jämsä 16:30 19:30
Jyväskylä (Matkakeskus) 17:20 20:20

F9 - Jyväskylä - Tampere - Turku

Liikennöintipäivät M-S
Jyväskylä (Matkakeskus) 06:15 10:40
Jämsä 07:00 11:25
Tampere (Kaleva) 08:05 12:30
Tampere (Hervanta) 08:15 12:40
Lempäälä (Sääksjärvi) 08:25 12:50
Loimaa 13:40
Turku (linja-autoasema) 14:30
Turku (hotelli Caribia) 14:40


F10 - Turku - Hämeenlinna - Lahti

Liikennöintipäivät M-S
Turku (satama) 08:20 20:45
Turku (linja-autoasema) 05:30 08:30 12:45 16:00 21:00
Turku (hotelli Caribia) 05:40 08:40 12:55 16:10 21:10
Forssa (Autokeidas) 06:45 09:45 14:00 17:15 22:15
Hämeenlinna (linja-autoasema) 07:30 10:30 14:45 18:00 23:00
Lahti (rautatieasema) 08:35 11:30 15:45 19:00 00:00
Lahti (linja-autoasema) 08:30 11:40 15:55 19:10 00:10

F10 - Lahti - Hämeenlinna - Turku

Liikennöintipäivät M-S
Lahti (linja-autoasema) 04:15 08:30 12:15 16:15 20:15
Lahti (rautatieasema) 04:20 08:35 12:20 16:20 20:20
Hämeenlinna (linja-autoasema) 05:25 09:40 13:25 17:25 21:25
Forssa (Autokeidas) 06:10 10:25 14:10 18:10 22:10
Turku (hotelli Caribia) 07:15 11:30 15:15 19:15 23:15
Turku (linja-autoasema) 07:25 11:40 15:25 19:25 23:25
Turku (satama) 07:30 19:30


F11 - Tampere - Pori

Liikennöintipäivät M-P M-S Pe/Su
Tampere (linja-autoasema) 06:15 10:30 14:30 19:15
Tampere (rautatieasema) 06:17 10:32 14:32 19:17
Tampere (Keskustori) 06:20 10:35 14:35 19:20
Tampere (Pyynikintori) 06:22 10:37 14:37 19:22
Tampere (Pispalantori) 06:25 10:40 14:40 19:25
Häijää 06:50 11:05 15:05 19:50
Mouhijärvi (Uotsola) 06:54 11:09 15:09 19:54
Mouhijärvi (Tervamäki) 06:58 11:13 15:13 19:58
Vesunti 07:02 11:17 15:17 20:02
Putaja 07:06 11:21 15:21 20:06
Kiikoinen 07:10 11:25 15:25 20:10
Jylhänmaa 07:15 11:30 15:30 20:15
Kullaa 07:25 11:40 15:40 20:25
Kaasmarkku 07:35 11:50 15:50 20:35
Pori (linja-autoasema) 07:55 12:10 16:10 20:55

F11 - Pori - Tampere

Liikennöintipäivät M-P M-S Pe/Su
Pori (linja-autoasema) 08:00 12:15 16:15 21:00
Kaasmarkku 08:12 12:27 16:27 21:12
Kullaa 08:20 12:35 16:35 21:20
Jylhänmaa 08:28 12:43 16:43 21:28
Kiikoinen 08:32 12:47 16:47 21:32
Putaja 08:36 12:51 16:51 21:36
Vesunti 08:40 12:55 16:55 21:40
Mouhijärvi (Tervamäki) 08:44 12:59 16:59 21:44
Mouhijärvi (Uotsola) 08:48 13:03 17:03 21:48
Häijää 08:52 13:07 17:07 21:52
Tampere (Pispalantori) 09:20 13:35 17:35 22:20
Tampere (Pyynikintori) 09:25 13:40 17:40 22:25
Tampere (Keskustori) 09:30 13:45 17:45 22:30
Tampere (rautatieasema) 09:35 13:50 17:50 22:35
Tampere (linja-autoasema) 09:40 13:55 17:55 22:40


F45 - Helsinki/Jyväskylä - Kuopio -Kajaani

Liikennöintipäivät M-S Pe/Su
Helsinki (Kiasma) 11:30 18:00
Helsinki (Viikki) 11:45 18:15
Lahti (rautatieasema) 12:45 19:15
Hartola 13:35 20:05
Joutsa 13:50 20:20
Jyväskylä /arr. 15:00 21:30
Jyväskylä /dep. 15:05 21:35
Kuopio (Levänen) 16:55 23:25
Kuopio (keskusta) 17:05 23:35
Iisalmi 18:10 00:40
Kajaani 19:20 01:50

F45 - Kajaani - Kuopio - Jyväskylä/Helsinki

Liikennöintipäivät M-S Pe/Su
Kajaani 09:00 16:00
Iisalmi 10:05 17:05
Kuopio (keskusta) 11:15 18:25
Kuopio (Levänen) 11:25 18:35
Jyväskylä /arr. 13:20 20:20
Jyväskylä /dep. 13:30 20:30
Joutsa 14:25 21:25
Hartola 14:40 21:40
Lahti (rautatieasema) 15:40 22:40
Helsinki (Viikki) 16:40 23:40
Helsinki (Kiasma) 17:00 00:00