Nopea Halpa Luotettava


Ennen lipun ostoa OnniBus.comista löydät lisätietoa tarjonnastamme tältä aikatauluvälilehdeltä. OnniBus.comin bussit kulkevat alla olevan aikataulun mukaan.

Asiakkaidemme toiveesta olemme julkaisseet aikataulut myös pdf-muodossa. Ladataksesi aikataulun klikkaa sivun yläosassa olevaa banneria "Lataa aikataulu".

OnniBus.com tarjoaa kaupunkien välisen palvelun nopeilla ja nykyaikaisilla busseilla, joissa on ilmastointi, Wi-Fi ja muita hienoja ominaisuuksia.

Pyydämme ystävällisesti muistamaan, että bussimme pysähtyvät vain reiteille merkityillä pysäkeillä.

Aikataulumme ovat voimassa toistaiseksi.

Onni


F1 - Helsinki - Turku - Naantali

Ajopäivät M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 8:40 10:40 12:40 14:40 16:40 18:40 20:40
Helsinki (Ruoholahti) 8:45 10:45 12:45 14:45 16:45 18:45 20:45
Espoo (Keilaniemi) 8:50 10:50 12:50 14:50 16:55 18:50 20:50
Espoo (Laajalahti) 8:55 10:55 12:55 14:55 17:00 18:55 20:55
Espoo (Lommila) 9:05 11:05 13:05 15:05 17:10 19:05 21:05
Lohja (Muijala) 9:20 11:20 13:20 15:20 17:25 19:20 21:20
Salo (Piihovi ramppi) 10:05 12:05 14:05 16:05 18:10 20:05 22:05
Paimio (Neste) 10:20 12:20 14:20 16:20 18:25 20:20 22:20
Turku (hotelli Caribia) 10:45 12:45 14:45 16:45 18:50 20:45 22:45
Raisio (kaupungintalo) 11:00 13:00 15:00 17:00 19:05 21:00 23:00
Naantali (Käsityöläiskatu) 11:15 13:15 15:15 17:15 19:20 21:15 23:15

F1 - Naantali - Turku - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
Naantali (Käsityöläiskatu) 5:20 7:20 9:20 11:20 13:20 15:20 17:20
Raisio (kaupungintalo) 5:35 7:35 9:35 11:35 13:35 15:35 17:35
Turku (hotelli Caribia) 6:00 8:00 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00
Paimio (Neste) 6:17 8:17 10:17 12:17 14:17 16:17 18:17
Salo (Piihovi ramppi) 6:35 8:35 10:35 12:35 14:35 16:35 18:35
Lohja (Muijala) 7:15 9:15 11:15 13:15 15:15 17:15 19:15
Espoo (Lommila) 7:35 9:35 11:35 13:35 15:35 17:35 19:35
Espoo (Laajalahti) 7:45 9:45 11:45 13:45 15:45 17:45 19:45
Espoo (Keilaniemi) 7:55 9:50 11:50 13:50 15:50 17:50 19:50
Helsinki (Ruoholahti) 8:05 9:55 11:55 13:55 15:55 17:55 19:55
Helsinki (Kamppi) 8:15 10:05 12:05 14:05 16:05 18:05 20:05


F2 - Helsinki - Forssa - Pori

Ajopäivät M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 8:30 11:30 14:30 17:30 21:30
Helsinki (Ruoholahti) 8:35 11:35 14:35 17:35 21:35
Espoo (Keilaniemi) 8:40 11:40 14:40 17:40 21:40
Espoo (Laajalahti) 8:45 11:45 14:45 17:45 21:45
Espoo (Lommila) 8:55 11:55 14:55 17:55 21:55
Karkkila 9:25 12:25 15:25 18:25 22:25
Forssa (Autokeidas) 10:10 13:10 16:10 19:10 23:10
Huittinen (ABC) 10:55 13:55 16:55 19:55 23:55
Kokemäki (Peipohja) 11:10 14:10 17:10 20:10 0:10
Harjavalta (linja-autoasema) 11:25 14:25 17:25 20:25 0:25
Pori (linja-autoasema) 12:00 15:00 18:00 21:00 1:00

F2 - Pori - Forssa - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
Pori (linja-autoasema) 6:30 9:30 12:30 16:30 18:30
Harjavalta (linja-autoasema) 6:55 9:55 12:55 16:55 18:55
Kokemäki (Peipohja) 7:05 10:05 13:05 17:05 19:05
Huittinen (ABC) 7:25 10:25 13:25 17:25 19:25
Forssa (Autokeidas) 8:15 11:15 14:15 18:15 20:15
Karkkila 8:50 11:50 14:50 18:50 20:50
Espoo (Lommila) 9:30 12:30 15:30 19:30 21:30
Espoo (Laajalahti) 9:40 12:40 15:40 19:40 21:40
Espoo (Keilaniemi) 9:45 12:45 15:45 19:45 21:45
Helsinki (Ruoholahti) 9:50 12:50 15:50 19:50 21:50
Helsinki (Kamppi) 10:00 13:00 16:00 20:00 22:00


F3C - Helsinki - Tampere

Ajopäivät M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:50 12:30 13:30 15:40 20:00
Helsinki (Ruskeasuo) 8:00 12:40 13:40 15:55 20:10
Vantaa (Keimola) 8:15 12:55 13:55 16:10 20:25
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:45 14:25 15:25 17:40 21:55
Tampere (linja-autoasema) 10:00 14:40 15:40 17:50 22:10
Tampere (Pyynikintori) 10:15 14:55 15:55 18:05 22:25

F3C - Tampere - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
Tampere (Pyynikintori) 6:30 8:30 11:30 13:30 16:30 20:30
Tampere (linja-autoasema) 6:45 8:45 11:45 13:45 16:45 20:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 6:55 8:55 11:55 13:55 16:55 20:55
Vantaa (Keimola) 8:30 10:30 13:30 15:30 18:30 22:30
Helsinki (Ruskeasuo) 8:45 10:45 13:45 15:45 18:45 22:45
Helsinki (Kamppi) 8:55 10:55 13:55 15:55 18:55 22:55


F3 - Helsinki - Vaasa - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:20 16:20 23:00 Vaasa (Matkakeskus) 23:59 6:00 16:00
Helsinki (Ruskeasuo) 7:30 16:30 23:07 Tervajoki 0:25 6:25 16:25
Vantaa (Keimola) 7:45 16:45 23:18 Ylistaro 0:40 6:40 16:40
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:15 18:15 0:50 Seinäjoki (Matkakeskus) 1:15 7:15 17:15
Tampere (Hervanta) 9:30 18:30 1:00 Jalasjärvi 1:50 7:50 17:50
Tampere (Kaleva) 9:50* 18:50 1:15 Parkano 2:30 8:30 18:30
Hämeenkyrö 10:25* 19:25 1:50 Ikaalinen 3:00 9:00 19:00
Ikaalinen 10:40* 19:40 2:00 Hämeenkyrö 3:10 9:10 19:10
Parkano 11:10* 20:10 2:30 Tampere (Kaleva) 4:00 10:00 20:00
Jalasjärvi 11:50* 20:50 3:10 Tampere (Hervanta) 4:15 10:15 20:15
Seinäjoki (Matkakeskus) 12:30* 21:30 3:50 Lempäälä (Sääksjärvi) 4:25 10:25 20:25
Ylistaro 12:50* 21:50 4:10 Vantaa (Keimola) 6:00 12:00 22:00
Tervajoki 13:05* 22:05 4:25 Helsinki (Ruskeasuo) 6:15 12:15 22:15
Vaasa (Matkakeskus) 13:50* 22:50 5:00 Helsinki (Kamppi) 6:25 12:25 22:25
*=M-S

F3 - Helsinki - Tampere

Ajopäivät M-L
M-S
P, L
M-S
P-S
M-S
M-P, S
M-S
P-S
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:20 9:20 10:00 11:20 13:00 14:20 15:20 16:20 17:20 18:20 19:20 21:20 23:00
Helsinki (Ruskeasuo) 7:30 9:30 10:10 11:30 13:10 14:30 15:30 16:30 17:30 18:30 19:30 21:30 23:07
Vantaa (Keimola) 7:45 9:45 10:25 11:45 13:25 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 19:45 21:45 23:18
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:15 11:15 11:55 13:15 14:55 16:15 17:15 18:15 19:15 20:15 21:15 23:15 0:50
Tampere (Hervanta) 9:30 11:30 12:10 13:30 15:10 16:30 17:30 18:30 19:30 20:30 21:30 23:30 1:00
Tampere (Kaleva) 9:45 11:45 12:25 13:45 15:25 16:45 17:45 18:45 19:45 20:45 21:45 23:45 1:15

F3 - Tampere - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
P-S
M-S
P, S
M-S
P, S
M-S
Tampere (Kaleva) 4:00 6:00 8:00 10:00 10:45 12:00 13:00 14:00 15:15 16:00 17:00 18:00 20:00
Tampere (Hervanta) 4:15 6:15 8:15 10:15 11:00 12:15 13:15 14:15 15:30 16:15 17:15 18:15 20:15
Lempäälä (Sääksjärvi) 4:25 6:25 8:25 10:25 11:10 12:25 13:25 14:25 15:40 16:25 17:25 18:25 20:25
Vantaa (Keimola) 6:00 8:00 10:00 12:00 12:45 14:00 15:00 16:00 17:15 18:00 19:00 20:00 22:00
Helsinki (Ruskeasuo) 6:15 8:15 10:15 12:15 13:00 14:15 15:15 16:15 17:30 18:15 19:15 20:15 22:15
Helsinki (Kamppi) 6:25 8:30 10:25 12:25 13:10 14:25 15:25 16:25 17:40 18:25 19:25 20:25 22:25


F4 - Helsinki - Jyväskylä - Oulu

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:00 9:30 11:30 13:30 14:30 15:45 18:00 20:15 23:59
Helsinki (Viikki) 7:15 9:45 11:45 13:45 14:50 16:00 18:15 20:30 0:10
Lahti (Matkakeskus) 8:15 10:45 12:45 14:45 15:55 17:00 19:15 21:30 1:10
Hartola 9:10 11:40 13:40 15:40 16:45 17:55 20:10 22:25 2:00
Joutsa 9:25 11:55 13:55 15:55 17:00 18:10 20:25 22:40 2:15
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30 13:00 15:00 17:00 18:00 19:15 21:30 23:45 3:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:45 15:15 19:45 4:00
Äänekoski 11:20 15:50 20:20 4:35
Viitasaari (linja-autoasema) 11:55 16:25 20:55 5:10
Pihtipudas 12:20 16:50 21:20 5:35
Pyhäjärvi (ABC) 13:00 17:30 22:00 6:15
Kärsämäki 13:25 17:55 22:20 6:40
Pulkkila 13:50 18:20 22:45 7:05
Oulu (linja-autoasema) 15:00 19:30 0:00 8:15

F4 - Oulu - Rovaniemi

Ajopäivät L,S
P, L, S
L, S
Oulu (linja-autoasema) 15:15 19:45 8:30
Ii (valtatie 4) 15:45 20:15 9:00
Kemi (linja-autoasema) 16:45 21:15 10:00
Rovaniemi (linja-autoasema) 18:15 22:45 11:30

F4 - Rovaniemi - Oulu

Ajopäivät L, S
M, L, S
L, S
Rovaniemi (linja-autoasema) 21:15 5:45 12:45
Kemi (linja-autoasema) 22:45 7:15 14:15
Ii (valtatie 4) 23:35 8:05 15:05
Oulu (linja-autoasema) 0:15 8:45 15:45

F4 - Oulu - Jyväskylä - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
Oulu (linja-autoasema) 0:30 6:00 9:00 16:00
Pulkkila 1:35 7:05 10:05 17:05
Kärsämäki 2:00 7:30 10:30 17:30
Pyhäjärvi (ABC) 2:25 7:55 10:55 17:55
Pihtipudas 2:55 8:25 11:25 18:25
Viitasaari (linja-autoasema) 3:25 8:55 11:55 18:55
Äänekoski 4:05 9:35 12:35 19:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 4:45 10:15 13:15 20:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 5:30 7:30 9:30 10:30 11:30 13:30 15:30 17:30 20:30
Joutsa 6:20 8:20 10:20 11:20 12:20 14:20 16:20 18:20 21:20
Hartola 6:35 8:35 10:35 11:35 12:35 14:35 16:35 18:35 21:35
Lahti (Matkakeskus) 7:40 9:40 11:40 12:40 13:40 15:40 17:40 19:40 22:40
Helsinki (Viikki) 8:40 10:40 12:40 13:40 14:40 16:40 18:40 20:40 23:40
Helsinki (Kamppi) 9:00 11:00 13:00 14:00 15:00 17:00 19:00 21:00 0:00


F5 - Helsinki - Mikkeli - Kuopio

Ajopäivät M-S
Linjatunnus (F23) (F5) (F14) (F5) (F5) (F5) (F5) (F5) (F14) (F5)
Helsinki (Kamppi) 6:00 8:30 10:30 11:30 12:30 14:30 16:30 19:00 21:00 23:30
Helsinki (Viikki) 6:10 8:45 10:50 11:45 12:45 14:45 16:50 19:15 21:15 23:45
Heinola (Kaivokatu) 7:50 10:05 12:25 13:05 14:05 16:05 18:15 20:35 22:50 1:05
Kuortti 8:15 10:30 12:50 13:30 14:30 16:30 18:40 21:00 23:15 1:30
Mikkeli (Matkakeskus) 8:55 11:20 13:40 14:20 15:20 17:20 19:30 21:50 23:59 2:20
Juva 9:35 12:00 14:20 15:00 16:00 18:00 20:05 22:30 0:35 3:00
Varkaus (Matkakeskus) 10:15 12:40 15:40 16:40 18:40 20:45 23:10 3:40
Leppävirta 13:00 16:00 17:00 19:00 21:05 23:30 4:00
Kuopio (Levänen) 13:35 16:35 17:35 19:35 21:35 0:05 5:05
Kuopio (linja-autoasema) 13:45 16:45 17:45 19:45 21:45 0:15 5:15

F5 - Kuopio - Mikkeli - Helsinki

Ajopäivät M-S
Linjatunnus (F5) (F14) (F5) (F5) (F5) (F5) (F23) (F14) (F5) (F5)
Kuopio (linja-autoasema) 3:00 7:00 9:00 11:30 14:00 16:00 18:00
Kuopio (Levänen) 3:05 7:05 9:05 11:35 14:05 16:05 18:05
Leppävirta 3:30 7:30 9:30 12:00 14:30 16:30 18:30
Varkaus (Matkakeskus) 4:00 8:00 10:00 12:30 15:00 15:55 17:00 19:00
Juva 4:40 6:30 8:40 10:40 13:10 15:40 16:30 17:20 17:40 19:40
Mikkeli (Matkakeskus) 5:20 7:15 9:20 11:20 13:50 16:20 17:05 18:00 18:20 20:20
Kuortti 6:00 7:55 10:00 12:00 14:30 17:00 17:45 18:40 19:00 21:00
Heinola (Kaivokatu) 6:30 8:25 10:30 12:30 15:00 17:30 18:10 19:10 19:30 21:30
Helsinki (Viikki) 8:00 10:05 12:00 14:00 16:30 19:00 19:55 20:45 21:00 23:00
Helsinki (Kamppi) 8:20 10:25 12:15 14:15 16:45 19:15 20:10 21:05 21:15 23:15


F6 - Helsinki - Lappeenranta - Joensuu

Ajopäivät M-L
M-S
To, P, S
Helsinki (Kamppi) 9:15 13:15 17:00 21:00 21:00
Helsinki (Viikki) 9:30 13:30 17:15 21:15 21:15
Elimäki 10:40 14:40 18:25 22:25 22:25
Kouvola (Veturi) 11:00 15:00 18:50 22:45 22:45
Lappeenranta (Matkakeskus) 12:15 16:15 20:10 23:59 23:59
Imatra (keskusliikenneasema) 20:40 0:30
Simpele (Teboil) 21:20 1:05
Parikkala (Särkisalmi) 21:40 1:25
Kesälahti 22:10 1:55
Kitee (Tolosenmäki) 22:30 2:15
Joensuu (linja-autoasema) 23:15 3:00

F6 - Joensuu - Lappeenranta - Helsinki

Ajopäivät M, P, L
M-L
M-S
M-L
S
Joensuu (linja-autoasema) 2:00 7:30
Kitee (Tolosenmäki) 2:45 8:15
Kesälahti 3:05 8:35
Parikkala (Särkisalmi) 3:35 9:05
Simpele (Teboil) 4:00 9:30
Imatra (keskusliikenneasema) 4:35 10:05
Lappeenranta (Matkakeskus) 5:10 5:10 10:40 13:40 16:40 17:40
Kouvola (Veturi) 6:15 6:15 11:45 14:45 17:45 18:45
Elimäki 6:30 6:30 12:00 15:00 18:00 19:00
Helsinki (Viikki) 7:55 7:55 13:20 16:20 19:20 20:20
Helsinki (Kamppi) 8:15 8:15 13:40 16:40 19:40 20:40


F7 - Helsinki - Kotka

Ajopäivät M-L
M-S
P, L
Helsinki (Kamppi) 10:15 12:15 15:05 17:05 20:30 22:00
Helsinki (Viikki) 10:30 12:30 15:20 17:20 20:45 22:15
Porvoo (linja-autoasema) 11:00 13:00 15:50 17:50 21:15 22:45
Kotka (Sutela) 12:00 14:00 16:50 18:50 22:15 23:45
Kotka (linja-autoasema) 12:15 14:15 17:05 19:05 22:30 0:00

F7 - Kotka - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
P, L, S
Kotka (linja-autoasema) 7:20 9:20 12:50 14:50 17:50 19:50
Kotka (Sutela) 7:30 9:30 13:00 15:00 18:00 20:00
Porvoo (linja-autoasema) 8:30 10:30 14:00 16:00 19:00 21:00
Helsinki (Viikki) 9:00 11:00 14:30 16:30 19:30 21:30
Helsinki (Kamppi) 9:20 11:20 14:50 16:50 19:50 21:50


F8 - Helsinki - Turku - Pori

Ajopäivät M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 5:25 7:40 10:15 12:15 14:15 16:15 19:15
Helsinki (Meilahti) 5:30 7:47 10:22 12:22 14:22 16:25 19:22
Espoo (Lommila) 5:40 8:00 10:35 12:35 14:35 16:40 19:35
Turku (yliopisto) 7:25 9:40 12:15 14:15 16:15 18:25 21:15
Turku (Aurakatu) 7:30 9:45 12:20 14:20 16:20 18:30 21:20
Turku (linja-autoasema) 7:45 10:00 12:35 14:35 16:35 18:45 21:35
Mynämäki 8:10 10:25 13:00 15:00 17:00 19:10 22:00
Laitila 8:30 10:45 13:20 15:20 17:20 19:30 22:20
Rauma (linja-autoasema) 9:05 11:20 13:55 15:55 17:55 20:05 22:55
Eurajoki 9:20 11:35 14:10 16:10 18:10 20:20 23:10
Luvia 9:35 11:50 14:25 16:25 18:25 20:35 23:25
Pori (linja-autoasema) 9:55 12:10 14:45 16:45 18:45 20:55 23:45

F8 - Pori - Turku - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
Pori (linja-autoasema) 5:30 9:00 11:00 13:00 15:00 16:45 19:00
Luvia 5:45 9:15 11:15 13:15 15:15 17:00 19:15
Eurajoki 6:00 9:30 11:30 13:30 15:30 17:15 19:30
Rauma (linja-autoasema) 6:20 9:50 11:50 13:50 15:50 17:35 19:50
Laitila 6:45 10:15 12:15 14:15 16:15 18:00 20:15
Mynämäki 7:05 10:35 12:35 14:35 16:35 18:20 20:35
Turku (linja-autoasema) 7:40 11:15 13:15 15:15 17:15 19:00 21:15
Turku (Aurakatu) 7:45 11:20 13:20 15:20 17:20 19:05 21:20
Turku (yliopisto) 7:50 11:25 13:25 15:25 17:25 19:10 21:25
Espoo (Lommila) 9:30 13:10 15:10 17:10 19:10 20:55 23:10
Helsinki (Meilahti) 9:45 13:25 15:25 17:25 19:25 21:10 23:25
Helsinki (Kamppi) 9:55 13:35 15:35 17:35 19:35 21:20 23:35

F8 - Helsinki - Turku

Ajopäivät M-L
M-P
M-S
M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 5:25 6:40 7:40 9:15 10:15 sitten 16:15 17:15 18:15 19:15 20:15 21:15 23:15
Helsinki (Meilahti) 5:30 6:47 7:47 9:22 10:22 tunnin 16:25 17:22 18:22 19:22 20:22 21:22 23:22
Espoo (Lommila) 5:40 7:00 8:00 9:35 10:35 välein 16:40 17:35 18:35 19:35 20:35 21:35 23:35
Turku (yliopisto) 7:25 8:40 9:40 11:15 12:15 kunnes 18:25 19:15 20:15 21:15 22:15 23:15 1:15
Turku (Aurakatu) 7:30 8:45 9:45 11:20 12:20 18:30 19:20 20:20 21:20 22:20 23:20 1:20
Turku (linja-autoasema) 7:40 8:55 9:55 11:30 12:30 18:40 19:30 20:30 21:30 22:30 23:30 1:30

F8 - Turku - Helsinki

Ajopäivät M-P
M-L
M-S
M-L
M-S
Turku (linja-autoasema) 5:25 6:15 7:05 7:40 9:15 10:15 11:15 12:15 sitten 18:15 19:00 20:15 21:15
Turku (Aurakatu) 5:30 6:20 7:10 7:45 9:20 10:20 11:20 12:20 tunnin 18:20 19:05 20:20 21:20
Turku (yliopisto) 5:35 6:25 7:15 7:50 9:25 10:25 11:25 12:25 välein 18:25 19:10 20:25 21:25
Espoo (Lommila) 7:20 8:10 9:00 9:30 11:10 12:10 13:10 14:10 kunnes 20:10 20:55 22:10 23:10
Helsinki (Meilahti) 7:35 8:25 9:15 9:45 11:25 12:25 13:25 14:25 20:25 21:10 22:25 23:25
Helsinki (Kamppi) 7:45 8:35 9:25 9:55 11:35 12:35 13:35 14:35 20:35 21:20 22:35 23:35


F8 - Helsinki - Turku - Pori - Vaasa - Kokkola - Oulu - voimassa 4.4.2016 alkaen

Ajopäivät M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:40 19:15 Oulu (linja-autoasema) 9:25 22:10
Helsinki (Meilahti) 7:47 19:22 Raahe (Mari) 10:25 23:10
Espoo (Lommila) 8:00 19:35 Pyhäjoki (valtatie 8) 10:45 23:30
Turku (yliopisto) 9:40 21:15 Kalajoki (Shell) 11:05 23:50
Turku (Aurakatu) 9:45 21:20 Kalajoki (hiekkasärkät) 11:10 23:55
Turku (linja-autoasema) 10:00 21:35 Kokkola (linja-autoasema) 12:15 1:00
Mynämäki 10:25 22:00 Pietarsaari (hotelli Polaris) 12:40 1:25
Laitila 10:45 22:20 Vaasa (Matkakeskus) 14:05 2:50
Rauma (linja-autoasema) 11:20 22:55 Närpiö (valtatie 8) 15:05 3:50
Eurajoki 11:35 23:10 Merikarvia (Tuorila) 16:00 4:45
Luvia 11:50 23:25 Pori (linja-autoasema) 16:45 5:30
Pori (linja-autoasema) 12:20 23:55 Luvia 17:00 5:45
Merikarvia (Tuorila) 12:55 0:30 Eurajoki 17:15 6:00
Närpiö (valtatie 8) 13:50 1:25 Rauma (linja-autoasema) 17:35 6:20
Vaasa (Matkakeskus) 15:00 2:35 Laitila 18:00 6:45
Pietarsaari (hotelli Polaris) 16:15 3:50 Mynämäki 18:20 7:05
Kokkola (linja-autoasema) 16:45 4:20 Turku (linja-autoasema) 19:00 7:40
Kalajoki (hiekkasärkät) 17:35 5:10 Turku (Aurakatu) 19:05 7:45
Kalajoki (Shell) 17:40 5:15 Turku (yliopisto) 19:10 7:50
Pyhäjoki (valtatie 8) 18:00 5:35 Espoo (Lommila) 20:55 9:30
Raahe (Mari) 18:30 6:05 Helsinki (Meilahti) 21:10 9:45
Oulu (linja-autoasema) 19:30 7:05 Helsinki (Kamppi) 21:20 9:55


F9 - Turku - Tampere - Jyväskylä - Kuopio

Ajopäivät M-S
Turku (hotelli Caribia) 6:20 10:20 13:00 16:20
Turku (linja-autoasema) 6:30 10:30 13:10 16:30
Loimaa 7:20 11:20 14:00 17:20
Lempäälä (Sääksjärvi) 8:20 12:20 15:00 18:20
Tampere (Hervanta) 8:30 12:30 15:15 18:30
Tampere (Kaleva) 8:40 12:45 15:25 18:45
Jämsä (Shell) 9:40 13:45 16:30 19:45
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30 14:35 17:20 20:35
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:45 (15:05) 17:35 (21:35)
Lievestuore 11:05 (15:25) 17:55 (21:55)
Hankasalmi 11:25 (15:45) 18:15 (22:15)
Suonenjoki 11:50 (16:10) 18:40 (22:40)
Kuopio (Levänen) 12:30 (16:55) 19:20 (23:25)
Kuopio (linja-autoasema) 12:45 (17:05) 19:35 (23:35)
- vaihtoyhteyksiä linja F45 saatavilla: (vaihto) (vaihto)

F9 - Kuopio - Jyväskylä - Tampere - Turku

Ajopäivät M-S
- vaihtoyhteyksiä linja F45 saatavilla: (vaihto)
Kuopio (linja-autoasema) 8:25 14:25 (18:25)
Kuopio (Levänen) 8:35 14:35 (18:35)
Suonenjoki 9:00 15:00 (19:00)
Hankasalmi 9:25 15:25 (19:20)
Lievestuore 9:50 15:50 (19:40)
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:20 16:20 (20:20)
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 6:00 10:40 16:40 20:45
Jämsä (Shell) 6:45 11:25 17:25 21:30
Tampere (Kaleva) 7:50 12:30 18:30 22:35
Tampere (Hervanta) 8:00 12:40 18:40 22:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 8:05 12:50 18:50 22:50
Loimaa 9:05 13:50 19:50 23:50
Turku (linja-autoasema) 10:00 14:45 20:45 0:45
Turku (hotelli Caribia) 10:10 14:55 20:55 0:55


F11 - Tampere - Pori

Ajopäivät M-P
M-S
P, S
Tampere (linja-autoasema) 6:15 10:30 14:30 19:15
Tampere (rautatieasema) 6:17 10:32 14:32 19:17
Tampere (Keskustori) 6:20 10:35 14:35 19:20
Tampere (Pyynikintori) 6:22 10:37 14:37 19:22
Tampere (Pispalantori) 6:25 10:40 14:40 19:25
Häijää 6:50 11:05 15:05 19:50
Mouhijärvi (Uotsola) 6:54 11:09 15:09 19:54
Mouhijärvi (Tervamäki) 6:58 11:13 15:13 19:58
Vesunti 7:02 11:17 15:17 20:02
Putaja 7:06 11:21 15:21 20:06
Kiikoinen (Tervahauta) 7:10 11:25 15:25 20:10
Jylhänmaa 7:15 11:30 15:30 20:15
Kullaa (Koski) 7:25 11:40 15:40 20:25
Kaasmarkku 7:35 11:50 15:50 20:35
Pori (linja-autoasema) 7:55 12:10 16:10 20:55

F11 - Pori - Tampere

Ajopäivät M-P
M-S
P, S
Pori (linja-autoasema) 8:00 12:15 16:15 21:00
Kaasmarkku 8:12 12:27 16:27 21:12
Kullaa (Koski) 8:20 12:35 16:35 21:20
Jylhänmaa 8:28 12:43 16:43 21:28
Kiikoinen (Tervahauta) 8:32 12:47 16:47 21:32
Putaja 8:36 12:51 16:51 21:36
Vesunti 8:40 12:55 16:55 21:40
Mouhijärvi (Tervamäki) 8:44 12:59 16:59 21:44
Mouhijärvi (Uotsola) 8:48 13:03 17:03 21:48
Häijää 8:52 13:07 17:07 21:52
Tampere (Pispalantori) 9:20 13:35 17:35 22:20
Tampere (Pyynikintori) 9:25 13:40 17:40 22:25
Tampere (Keskustori) 9:30 13:45 17:45 22:30
Tampere (rautatieasema) 9:35 13:50 17:50 22:35
Tampere (linja-autoasema) 9:40 13:55 17:55 22:40


F13 - Helsinki - Jyväskylä - Kokkola

Ajopäivät M-S
Linjatunnus F4-F33* F13
Helsinki (Kamppi) 7:00 13:30
Helsinki (Viikki) 7:15 13:45
Lahti (Matkakeskus) 8:15 14:45
Hartola 9:10 15:40
Joutsa 9:25 15:55
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30* 17:00
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:45* 17:15
Saarijärvi (Ranta-Kivi) 11:45 18:15
Kyyjärvi (Paletti) 12:30 19:00
Perho 12:45 19:15
Kaustinen (Neste) 13:40 20:10
Kokkola (linja-autoasema) 14:30 21:00
* = Reittiin F4-F33 sisältyy linja-auton vaihto Jyväskylässä

F13 - Kokkola - Jyväskylä - Helsinki

Ajopäivät M-S
Linjatunnus F13 F33-F4*
Kokkola (linja-autoasema) 7:30 16:35
Kaustinen (Neste) 8:10 17:15
Perho 9:00 18:05
Kyyjärvi (Paletti) 9:15 18:20
Saarijärvi (Ranta-Kivi) 10:00 19:20
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 11:15 20:20*
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 11:30 20:30*
Joutsa 12:20 21:20
Hartola 12:35 21:35
Lahti (Matkakeskus) 13:40 22:40
Helsinki (Viikki) 14:40 23:40
Helsinki (Kamppi) 15:00 0:00
* = Reittiin F33-F4 sisältyy linja-auton vaihto Jyväskylässä


F14 - Helsinki - Mikkeli - Savonlinna

Ajopäivät M-S
Helsinki (Kamppi) 10:30 21:00
Helsinki (Viikki) 10:50 21:15
Lahti (Matkakeskus) 11:55 22:20
Heinola (Kaivokatu) 12:25 22:50
Kuortti 12:50 23:15
Mikkeli (Matkakeskus) 13:40 23:59
Juva 14:20 0:35
Hiismäki 14:40 0:55
Savonlinna (linja-autoasema) 15:15 1:30

F14 - Savonlinna - Mikkeli - Helsinki

Ajopäivät M-S
Savonlinna (linja-autoasema) 5:40 16:30
Hiismäki 6:05 16:55
Juva 6:30 17:20
Mikkeli (Matkakeskus) 7:15 18:00
Kuortti 7:55 18:40
Heinola (Kaivokatu) 8:25 19:10
Lahti (Matkakeskus) 9:00 19:40
Helsinki (Viikki) 10:05 20:45
Helsinki (Kamppi) 10:25 21:05


F18 Lappeenranta - Mikkeli - Jyväskylä

Ajopäivät M-S
Lappeenranta (Matkakeskus) 6:50 15:50
Savitaipale (ABC) 7:20 16:20
Ristiina (valtatie 13) 8:00 17:00
Mikkeli (Matkakeskus) 8:35 17:35
Kangasniemi (Toivontien levähdysalue) 9:20 18:20
Lievestuore (Mikkelintien liittymä) 9:50 18:40
Jyväskylä (Matkakeskus) 10:10 19:10

F18 - Jyväskylä - Mikkeli - Lappeenranta

Ajopäivät M-S
Jyväskylä (Matkakeskus) 11:00 20:40
Lievestuore (Mikkelintien liittymä) 11:20 21:00
Kangasniemi (Toivontien levähdysalue) 11:50 21:30
Mikkeli (Matkakeskus) 12:45 22:25
Ristiina (valtatie 13) 13:00 22:40
Savitaipale (ABC) 13:40 23:20
Lappeenranta (Matkakeskus) 14:20 0:00

F18 Vaasa - Seinäjoki - Jyväskylä

Ajopäivät M-S
Vaasa (Matkakeskus) 6:00 15:00
Seinäjoki (Matkakeskus) 7:20 16:20
Alavus 8:00 17:00
Tuuri 8:10 17:10
Ähtäri 8:25 17:25
Multia 9:05 18:05
Petäjävesi 9:25 18:25
Jyväskylä (Matkakeskus) 10:00 19:00

F18 - Jyväskylä - Seinäjoki - Vaasa

Ajopäivät M-S
Jyväskylä (Matkakeskus) 11:00 20:00
Petäjävesi 11:30 20:30
Multia 11:50 20:50
Ähtäri 12:30 21:30
Tuuri 12:50 21:50
Alavus 12:55 21:55
Seinäjoki (Matkakeskus) 13:45 22:45
Vaasa (Matkakeskus) 14:50 23:50


F18 Lappeenranta - Mikkeli - Jyväskylä

Ajopäivät M-S
Lappeenranta (Matkakeskus) 6:50 15:50
Savitaipale (ABC) 7:20 16:20
Ristiina (valtatie 13) 8:00 17:00
Mikkeli (Matkakeskus) 8:35 17:35
Kangasniemi (Toivontien levähdysalue) 9:20 18:20
Lievestuore (Mikkelintien liittymä) 9:50 18:40
Jyväskylä (Matkakeskus) 10:10 19:10

F18 - Jyväskylä - Mikkeli - Lappeenranta

Ajopäivät M-S
Jyväskylä (Matkakeskus) 11:00 20:40
Lievestuore (Mikkelintien liittymä) 11:20 21:00
Kangasniemi (Toivontien levähdysalue) 11:50 21:30
Mikkeli (Matkakeskus) 12:45 22:25
Ristiina (valtatie 13) 13:00 22:40
Savitaipale (ABC) 13:40 23:20
Lappeenranta (Matkakeskus) 14:20 0:00

F18 Vaasa - Seinäjoki - Jyväskylä

Ajopäivät M-S
Vaasa (Matkakeskus) 6:00 15:00
Seinäjoki (Matkakeskus) 7:20 16:20
Alavus 8:00 17:00
Tuuri 8:10 17:10
Ähtäri 8:25 17:25
Multia 9:05 18:05
Petäjävesi 9:25 18:25
Jyväskylä (Matkakeskus) 10:00 19:00

F18 - Jyväskylä - Seinäjoki - Vaasa

Ajopäivät M-S
Jyväskylä (Matkakeskus) 11:00 20:00
Petäjävesi 11:30 20:30
Multia 11:50 20:50
Ähtäri 12:30 21:30
Tuuri 12:50 21:50
Alavus 12:55 21:55
Seinäjoki (Matkakeskus) 13:45 22:45
Vaasa (Matkakeskus) 14:50 23:50


F23 - Helsinki - Mikkeli - Joensuu

Ajopäivät M-S
Helsinki (Kamppi) 6:00
Helsinki (Viikki) 6:10
Lahti (Matkakeskus) 7:20
Heinola (Kaivokatu) 7:50
Kuortti 8:15
Mikkeli (Matkakeskus) 8:55
Juva 9:35
Varkaus (Matkakeskus) 10:15
Valamo 10:55
Joensuu (linja-autoasema) 12:10

F23 - Joensuu - Mikkeli - Helsinki

Ajopäivät M-S
Joensuu (linja-autoasema) 14:00
Valamo 14:40
Varkaus (Matkakeskus) 15:55
Juva 16:30
Mikkeli (Matkakeskus) 17:05
Kuortti 17:45
Heinola (Kaivokatu) 18:10
Lahti (Matkakeskus) 18:45
Helsinki (Viikki) 19:55
Helsinki (Kamppi) 20:10


F33 - Joensuu - Pieksämäki - Jyväskylä - Kokkola

Ajopäivät M-S
Joensuu (linja-autoasema) 6:40
Valamo 7:20
Varkaus (Matkakeskus) 8:25
Pieksämäki (Matkakeskus) 9:05
Hankasalmi 9:35
Lievestuore 10:00
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:20
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:45
Saarijärvi (Ranta-Kivi) 11:45
Kyyjärvi (Paletti) 12:30
Perho 12:45
Kaustinen (Neste) 13:40
Kokkola (linja-autoasema) 14:30

F33 Kokkola - Jyväskylä - Pieksämäki - Joensuu

Ajopäivät M-S
Kokkola (linja-autoasema) 16:35
Kaustinen (Neste) 17:15
Perho 18:05
Kyyjärvi (Paletti) 18:20
Saarijärvi (Ranta-Kivi) 19:05
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 20:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 20:40
Lievestuore 21:00
Hankasalmi 21:20
Pieksämäki (Matkakeskus) 22:05
Varkaus (Matkakeskus) 22:45
Valamo 23:25
Joensuu (linja-autoasema) 0:20


F45 - Helsinki/Jyväskylä - Kuopio - Kajaani

Ajopäivät M-S
Helsinki (Kamppi) 11:30 18:00
Helsinki (Viikki) 11:45 18:15
Lahti (Matkakeskus) 12:45 19:15
Hartola 13:35 20:05
Joutsa 13:50 20:20
Jyväskylä (Matkakeskus) LINJA-AUTON VAIHTO 15:00 21:30
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 15:05 21:35
Lievestuore 15:25 21:55
Hankasalmi 15:45 22:15
Suonenjoki 16:10 22:40
Kuopio (Levänen) 16:50 23:20
Kuopio (linja-autoasema) 17:05 23:35
Iisalmi (linja-autoasema) 18:10 0:40