Nopea Halpa Luotettava


Ennen lipun ostoa OnniBus.comista löydät lisätietoa tarjonnastamme tältä aikatauluvälilehdeltä. OnniBus.comin bussit kulkevat alla olevan aikataulun mukaan.

Asiakkaidemme toiveesta olemme julkaisseet aikataulut myös pdf-muodossa. Ladataksesi aikataulun klikkaa sivun yläosassa olevaa banneria "Lataa aikataulu".

OnniBus.com tarjoaa kaupunkien välisen palvelun nopeilla ja nykyaikaisilla busseilla, joissa on ilmastointi, Wi-Fi ja muita hienoja ominaisuuksia.

Pyydämme ystävällisesti muistamaan, että bussimme pysähtyvät vain reiteille merkityillä pysäkeillä.

Aikataulumme ovat voimassa toistaiseksi.

Onni


F1 - Helsinki - Turku - Naantali - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M-L
P, L
M-S
S
Helsinki (Kamppi) 8:40 10:40 12:40 14:40 16:40 18:40 20:40
Helsinki (Ruoholahti) 8:45 10:45 12:45 14:45 16:45 18:45 20:45
Espoo (Keilaniemi) 8:50 10:50 12:50 14:50 16:55 18:50 20:50
Espoo (Laajalahti) 8:55 10:55 12:55 14:55 17:00 18:55 20:55
Espoo (Lommila) 9:05 11:05 13:05 15:05 17:10 19:05 21:05
Lohja (Muijala) 9:20 11:20 13:20 15:20 17:25 19:20 21:20
Salo (Piihovi ramppi) 10:05 12:05 14:05 16:05 18:10 20:05 22:05
Paimio (Neste) 10:20 12:20 14:20 16:20 18:25 20:20 22:20
Turku (hotelli Caribia) 10:45 12:45 14:45 16:45 18:50 20:45 22:45
Raisio (kaupungintalo) 11:00 13:00 15:00 17:00 19:05 21:00 23:00
Naantali (Käsityöläiskatu) 11:15 13:15 15:15 17:15 19:20 21:15 23:15

F1 - Naantali - Turku - Helsinki - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M-P
M-L
M-S
P-S
M-S
To-S
S
Naantali (Käsityöläiskatu) 5:20 7:20 9:20 11:20 13:20 15:20 17:20 19:20
Raisio (kaupungintalo) 5:35 7:35 9:35 11:35 13:35 15:35 17:35 19:35
Turku (hotelli Caribia) 6:00 8:00 10:00 12:00 14:00 16:00 18:00 20:00
Paimio (Neste) 6:17 8:17 10:17 12:17 14:17 16:17 18:17 20:17
Salo (Piihovi ramppi) 6:35 8:35 10:35 12:35 14:35 16:35 18:35 20:35
Lohja (Muijala) 7:15 9:15 11:15 13:15 15:15 17:15 19:15 21:15
Espoo (Lommila) 7:35 9:35 11:35 13:35 15:35 17:35 19:35 21:35
Espoo (Laajalahti) 7:45 9:45 11:45 13:45 15:45 17:45 19:45 21:45
Espoo (Keilaniemi) 7:55 9:50 11:50 13:50 15:50 17:50 19:50 21:50
Helsinki (Ruoholahti) 8:05 9:55 11:55 13:55 15:55 17:55 19:55 21:55
Helsinki (Kamppi) 8:15 10:05 12:05 14:05 16:05 18:05 20:05 22:05


F2 - Helsinki - Forssa - Pori - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M, P-L
M-S
P
S
Helsinki (Kamppi) 8:30 11:30 14:30 17:30 20:30 21:30
Helsinki (Ruoholahti) 8:35 11:35 14:35 17:35 20:35 21:35
Espoo (Keilaniemi) 8:40 11:40 14:40 17:40 20:40 21:40
Espoo (Laajalahti) 8:45 11:45 14:45 17:45 20:45 21:45
Espoo (Lommila) 8:55 11:55 14:55 17:55 20:55 21:55
Karkkila 9:25 12:25 15:25 18:25 21:25 22:25
Forssa (Autokeidas) 10:10 13:10 16:10 19:10 22:15 23:10
Huittinen (ABC) 10:55 13:55 16:55 19:55 23:00 23:55
Kokemäki (Peipohja) 11:10 14:10 17:10 20:10 23:15 0:10
Harjavalta (linja-autoasema) 11:25 14:25 17:25 20:25 23:30 0:25
Pori (linja-autoasema) 12:00 15:00 18:00 21:00 23:59 1:00

F2 - Pori - Forssa - Helsinki - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M, P-L
M-S
S
P
Pori (linja-autoasema) 6:30 9:30 12:30 16:30 18:30 20:30
Harjavalta (linja-autoasema) 6:55 9:55 12:55 16:55 18:55 20:55
Kokemäki (Peipohja) 7:05 10:05 13:05 17:05 19:05 21:05
Huittinen (ABC) 7:25 10:25 13:25 17:25 19:25 21:25
Forssa (Autokeidas) 8:15 11:15 14:15 18:15 20:15 22:15
Karkkila 8:50 11:50 14:50 18:50 20:50 22:50
Espoo (Lommila) 9:30 12:30 15:30 19:30 21:30 23:30
Espoo (Laajalahti) 9:40 12:40 15:40 19:40 21:40 23:40
Espoo (Keilaniemi) 9:45 12:45 15:45 19:45 21:45 23:45
Helsinki (Ruoholahti) 9:50 12:50 15:50 19:50 21:50 23:50
Helsinki (Kamppi) 10:00 13:00 16:00 20:00 22:00 23:59


F3C - Helsinki - Tampere

Ajopäivät M-L
M-S
S
Helsinki (Kamppi) 7:50 12:30 13:30 15:40 20:00 22:20
Helsinki (Ruskeasuo) 8:00 12:40 13:40 15:55 20:10 22:30
Vantaa (Keimola) 8:15 12:55 13:55 16:10 20:25 22:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:45 14:25 15:25 17:40 21:55 0:15
Tampere (linja-autoasema) 10:00 14:40 15:40 17:50 22:10 0:30
Tampere (Pyynikintori) 10:15 14:55 15:55 18:05 22:25 0:45

F3C - Tampere - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
S
M-S
Tampere (Pyynikintori) 6:30 8:30 11:30 13:30 16:30 19:00 20:30
Tampere (linja-autoasema) 6:45 8:45 11:45 13:45 16:45 19:15 20:45
Lempäälä (Sääksjärvi) 6:55 8:55 11:55 13:55 16:55 19:25 20:55
Vantaa (Keimola) 8:30 10:30 13:30 15:30 18:30 21:00 22:30
Helsinki (Ruskeasuo) 8:45 10:45 13:45 15:45 18:45 21:15 22:45
Helsinki (Kamppi) 8:55 10:55 13:55 15:55 18:55 21:25 22:55


F3 - Helsinki - Vaasa - Helsinki

Ajopäivät M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 8:20 16:20 23:00 Vaasa (Matkakeskus) 23:59 6:00 16:00
Helsinki (Ruskeasuo) 8:30 16:30 23:07 Laihia 0:20 6:20 16:20
Vantaa (Keimola) 8:45 16:45 23:20 Tervajoki 0:25 6:25 16:25
Hämeenlinna (Kaivokatu) 9:40 17:40 0:15 Ylistaro 0:40 6:40 16:40
Lempäälä (Sääksjärvi) 10:20 18:20 0:55 Seinäjoki (Matkakeskus) 1:15 7:15 17:15
Tampere (Hervanta) 10:35 18:35 1:05 Jalasjärvi 1:50 7:50 17:50
Tampere (Kaleva) 10:50 18:50 1:15 Parkano 2:30 8:30 18:30
Hämeenkyrö 11:25 19:25 1:50 Ikaalinen 3:00 9:00 19:00
Ikaalinen 11:40 19:40 2:00 Hämeenkyrö 3:10 9:10 19:10
Parkano 12:10 20:10 2:30 Tampere (Kaleva) 4:00 10:00 20:00
Jalasjärvi 12:50 20:50 3:10 Tampere (Hervanta) 4:10 10:10 20:10
Seinäjoki (Matkakeskus) 13:30 21:30 3:50 Lempäälä (Sääksjärvi) 4:20 10:20 20:20
Ylistaro 13:50 21:50 4:10 Hämeenlinna (Eureninkatu) 5:00 11:00 21:00
Tervajoki 14:05 22:05 4:25 Vantaa (Keimola) 6:00 12:00 22:00
Laihia 14:10 22:10 4:30 Helsinki (Ruskeasuo) 6:15 12:15 22:15
Vaasa (Matkakeskus) 14:50 22:50 5:00 Helsinki (Kamppi) 6:25 12:25 22:25

F3 - Helsinki - Tampere

Ajopäivät M-S
P, L
M-S
P-S
M-S
M-P, S
M-S
P-S
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:20 9:20 10:00 11:20 13:00 14:20 15:20 16:20 17:20 18:20 19:20 21:20 23:00
Helsinki (Ruskeasuo) 7:30 9:30 10:10 11:30 13:10 14:30 15:30 16:30 17:30 18:30 19:30 21:30 23:07
Vantaa (Keimola) 7:45 9:45 10:25 11:45 13:25 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 19:45 21:45 23:20
Hämeenlinna (Kaivokatu) 8:40 10:40 11:20 12:40 13:20 15:38 16:40 17:40 18:40 19:40 20:40 22:38 0:15
Lempäälä (Sääksjärvi) 9:20 11:20 12:00 13:20 15:00 16:20 17:20 18:20 19:20 20:20 21:20 23:20 0:55
Tampere (Hervanta) 9:35 11:35 12:15 13:35 15:15 16:35 17:35 18:35 19:35 20:35 21:35 23:35 1:05
Tampere (Kaleva) 9:45 11:45 12:25 13:45 15:25 16:45 17:45 18:45 19:45 20:45 21:45 23:45 1:15

F3 - Tampere - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
P-S
M-S
P, S
M-S
P, S
M-S
Tampere (Kaleva) 4:00 6:00 8:00 10:00 10:45 12:00 13:00 14:00 15:15 16:00 17:00 18:00 20:00
Tampere (Hervanta) 4:10 6:10 8:10 10:10 10:55 12:10 13:10 14:10 15:25 16:10 17:10 18:10 20:10
Lempäälä (Sääksjärvi) 4:20 6:20 8:20 10:20 11:05 12:20 13:20 14:20 15:35 16:20 17:20 18:20 20:20
Hämeenlinna (Eureninkatu) 5:00 7:00 9:00 11:00 11:45 13:00 14:00 15:00 16:15 17:00 18:00 19:00 21:00
Vantaa (Keimola) 6:00 8:00 10:00 12:00 12:45 14:00 15:00 16:00 17:15 18:00 19:00 20:00 22:00
Helsinki (Ruskeasuo) 6:15 8:15 10:15 12:15 13:00 14:15 15:15 16:15 17:30 18:15 19:15 20:15 22:15
Helsinki (Kamppi) 6:25 8:30 10:25 12:25 13:10 14:25 15:25 16:25 17:40 18:25 19:25 20:25 22:25


F4 - Helsinki - Jyväskylä - Oulu

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
S
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:00 9:30 11:30 12:30 13:30 14:30 15:45 18:00 20:15 23:15 23:59
Helsinki (Viikki) 7:15 9:45 11:45 12:45 13:45 14:45 16:05 18:15 20:30 23:30 0:10
Lahti (Matkakeskus) 8:20 10:50 12:50 13:50 14:50 15:50 17:15 19:20 21:35 | 1:10
Hartola 9:15 11:45 13:45 14:45 15:45 16:45 18:05 20:15 22:30 1:05 2:00
Joutsa 9:30 12:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:20 20:30 22:45 1:20 2:15
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 10:30 13:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:15 21:30 23:45 2:20 3:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 10:40 15:15 19:45 4:00
Äänekoski 11:20 15:50 20:20 4:35
Viitasaari (linja-autoasema) 11:55 16:25 20:55 5:10
Pihtipudas 12:20 16:50 21:20 5:35
Pyhäjärvi (ABC) 13:00 17:30 22:00 6:15
Kärsämäki 13:25 17:55 22:20 6:40
Pulkkila 13:50 18:20 22:45 7:05
Oulu (linja-autoasema) 15:00 19:30 0:00 8:15

F4 - Oulu - Rovaniemi

Ajopäivät L,S
P, L, S
L, S
Oulu (linja-autoasema) 15:15 19:45 8:30
Ii (valtatie 4) 15:45 20:15 9:00
Kemi (linja-autoasema) 16:45 21:15 10:00
Rovaniemi (linja-autoasema) 18:15 22:45 11:30

F4 - Rovaniemi - Oulu

Ajopäivät L, S
M, L, S
L, S
Rovaniemi (linja-autoasema) 21:15 5:45 12:45
Kemi (linja-autoasema) 22:45 7:15 14:15
Ii (valtatie 4) 23:35 8:05 15:05
Oulu (linja-autoasema) 0:15 8:45 15:45

F4 - Oulu - Jyväskylä - Helsinki

Ajopäivät M-S
M-L
M-S
S
M-S
Oulu (linja-autoasema) 0:30 6:00 9:00 16:00
Pulkkila 1:35 7:05 10:05 17:05
Kärsämäki 2:00 7:30 10:30 17:30
Pyhäjärvi (ABC) 2:25 7:55 10:55 17:55
Pihtipudas 2:55 8:25 11:25 18:25
Viitasaari (linja-autoasema) 3:25 8:55 11:55 18:55
Äänekoski 4:05 9:35 12:35 19:35
Jyväskylä (Matkakeskus) saapuminen 4:45 10:15 13:15 20:15
Jyväskylä (Matkakeskus) lähtöaika 5:30 6:30 7:30 9:30 10:30 11:30 13:30 15:30 17:30 18:30 20:30
Joutsa 6:20 7:20 8:20 10:20 11:20 12:20 14:20 16:20 18:20 19:20 21:20
Hartola 6:35 7:35 8:35 10:35 11:35 12:35 14:35 16:35 18:35 19:35 21:35
Lahti (Matkakeskus) 7:40 8:40 9:40 11:40 12:40 13:40 15:40 17:40 19:40 20:40 22:40
Helsinki (Viikki) 8:40 9:40 10:40 12:40 13:40 14:40 16:40 18:40 20:40 21:40 23:40
Helsinki (Kamppi) 9:00 10:00 11:00 13:00 14:00 15:00 17:00 19:00 21:00 22:00 0:00


F4-SKI - Helsinki - Jyväskylä - Oulu - Ylläs - Levi - voimassa 1.2.-1.5.2017

Ajopäivät K, P, S
Helsinki (Kamppi) 22:30
Lahti (Matkakeskus) 23:50
Hartola 0:40
Joutsa 0:55
Jyväskylä (Matkakeskus) 2:00
Äänekoski 3:25
Viitasaari (linja-autoasema) 4:00
Pihtipudas 4:30
Pyhäjärvi (ABC) 5:05
Kärsämäki 5:30
Pulkkila 5:55
Oulu (linja-autoasema) 7:15
Kemi (linja-autoasema) 8:45
Tornio (Neste) 9:05-9:20
Ylitornio (SEO) 10:10
Pello (SEO) 10:50-11:20
Kolari (Matkahuolto) 12:15
Ylläsjärvi (Eelin kauppa) 12:40
Kittilä (Destia) 13:00
Kylpylähotelli Levitunturi 13:25

F4-SKI - Levi - Ylläs - Oulu - Jyväskylä - Helsinki - voimassa 1.2.-1.5.2017

Ajopäivät M, To, L
Kylpylähotelli Levitunturi 15:10
Kittilä (Destia) 15:20
Ylläsjärvi (Eelin kauppa) 15:50
Kolari (Matkahuolto) 16:15
Pello (SEO) 17:10
Ylitornio (SEO) 17:50-18:05
Tornio (Neste) 18:55-19:25
Kemi (linja-autoasema) 19:45
Oulu (linja-autoasema) 21:25
Pulkkila 22:30
Kärsämäki 22:55
Pyhäjärvi (ABC) 23:20
Pihtipudas 23:50
Viitasaari (linja-autoasema) 0:20
Äänekoski 1:00
Jyväskylä (Matkakeskus) 2:30
Joutsa 3:20
Hartola 3:35
Lahti (Matkakeskus) 4:30
Helsinki (Kamppi) 5:50


F5-SKI - Helsinki - Mikkeli - Kuopio - Kuusamo - Ruka - voimassa 1.2.-1.5.2017

Ajopäivät K, P, S
Helsinki (Kamppi) 23:30
Heinola (Kaivokatu) 1:05
Kuortti 1:30
Mikkeli (Matkakeskus) 2:20
Juva 3:00
Varkaus (ABC) 3:40-4:00
Leppävirta 4:20
Kuopio (linja-autoasema) 5:05
Iisalmi (linja-autoasema) 6:10
Kajaani (ABC) 7:20-7:40
Hyrynsalmi 8:40
Suomussalmi (Jalonniemi) 9:00
Kuusamo (linja-autoasema) 10:30
Ruka (Kumpare) 11:00

F5-SKI - Ruka - Kuusamo - Kuopio - Mikkeli - Helsinki - voimassa 1.2.-1.5.2017

Ajopäivät M, To, L
Ruka (Kumpare) 12:15
Kuusamo (linja-autoasema) 12:45
Suomussalmi (Jalonniemi) 14:20
Hyrynsalmi 14:45
Kajaani (ABC) 15:30-15:50
Iisalmi (linja-autoasema) 16:55
Kuopio (linja-autoasema) 18:00
Leppävirta 18:35
Varkaus (ABC) 19:00-19:20
Juva 20:00
Mikkeli (Matkakeskus) 20:40
Kuortti 21:20
Heinola (Kaivokatu) 21:50
Helsinki (Kamppi) 23:40


F5 - Helsinki - Mikkeli - Kuopio - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-S
P, S
M-S
M-P, S
M-S
P, S
L
Linjatunnus (F5) (F14) (F5) (F5) (F5) (F5) (F14) (F5) (F23) (F14)
Helsinki (Kamppi) 8:30 10:30 11:30 12:30 14:30 16:30 17:10 19:00 21:15 21:15
Helsinki (Viikki) 8:45 10:45 11:45 12:45 14:45 16:50 17:30 19:15 21:30 21:30
Heinola (Kaivokatu) 10:05 12:20 13:05 14:05 16:05 18:15 19:05 20:35 23:05 23:05
Kuortti 10:30 12:45 13:30 14:30 16:30 18:40 19:30 21:00 23:30 23:30
Mikkeli (Matkakeskus) 11:25 13:35 14:25 15:25 17:25 19:30 20:20 21:50 0:15 0:15
Juva 12:00 14:10 15:00 16:00 18:00 20:05 21:00 22:30 0:50 0:50
Varkaus (Matkakeskus) 12:40 15:40 16:40 18:40 20:45 23:10 1:30
Leppävirta 13:00 16:00 17:00 19:00 21:05 23:30
Kuopio (Levänen) 13:35 16:35 17:35 19:35 21:35 0:05
Kuopio (linja-autoasema) 13:45 16:45 17:45 19:45 21:45 0:15

F5 - Kuopio - Mikkeli - Helsinki - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät L
M-L
M-S
P, S
M-S
P, S
Linjatunnus (F14) (F5) (F5) (F14) (F5) (F5) (F23) (F14) (F5) (F5)
Kuopio (linja-autoasema) 7:00 9:00 11:30 14:00 16:30 18:00
Kuopio (Levänen) 7:05 9:05 11:35 14:05 16:35 18:05
Leppävirta 7:35 9:35 12:05 14:35 17:05 18:35
Varkaus (Matkakeskus) 8:00 10:00 12:30 15:00 16:00 17:30 19:00
Juva 6:30 8:35 10:35 12:00 13:05 15:35 16:35 17:20 18:05 19:35
Mikkeli (Matkakeskus) 7:15 9:20 11:20 12:45 13:50 16:20 17:20 18:00 18:50 20:20
Kuortti 7:55 10:00 12:00 13:25 14:30 17:00 18:00 18:40 19:30 21:00
Heinola (Kaivokatu) 8:25 10:30 12:30 13:55 15:00 17:30 18:30 19:10 20:00 21:30
Helsinki (Viikki) 10:05 12:00 14:00 15:35 16:30 19:00 20:05 20:45 21:30 23:00
Helsinki (Kamppi) 10:25 12:15 14:15 15:55 16:45 19:15 20:20 21:00 21:45 23:15


F6 - Helsinki - Kouvola - Lappeenranta - Joensuu

Ajopäivät M-L
M-S
Helsinki (Kamppi) 9:15 13:00 17:00 21:00
Helsinki (Viikki) 9:30 13:15 17:15 21:15
Lapinjärvi (Ingermaninkylä) 10:20 14:05 18:05 22:05
Elimäki 10:40 14:25 18:25 22:25
Kouvola (Veturi) 11:00 14:50 18:50 22:45
Utti 11:10 15:00 19:00 22:55
Luumäki 11:40 15:30 19:30 23:25
Lappeenranta (Matkakeskus) 12:20 16:05 20:15 0:05
Imatra (keskusliikenneasema) 20:45
Simpele (Teboil) 21:25
Parikkala (Särkisalmi) 21:45
Kesälahti 22:15
Kitee (Tolosenmäki) 22:35
Joensuu (linja-autoasema) 23:20

F6 - Joensuu - Lappeenranta - Kouvola - Helsinki

Ajopäivät M-L
M-S
Joensuu (linja-autoasema) 7:30
Kitee (Tolosenmäki) 8:15
Kesälahti 8:35
Parikkala (Särkisalmi) 9:05
Simpele (Teboil) 9:30
Imatra (keskusliikenneasema) 10:05
Lappeenranta (Matkakeskus) 5:10 10:40 13:40 17:00
Luumäki 5:35 11:05 14:05 17:25
Utti 6:05 11:35 14:35 17:55
Kouvola (Veturi) 6:20 11:50 14:50 18:10
Elimäki 6:35 12:05 15:05 18:25
Lapinjärvi (Ingermaninkylä) 6:50 12:20 15:20 18:40
Helsinki (Viikki) 8:00 13:25 16:25 19:45
Helsinki (Kamppi) 8:20 13:45 16:45 20:05


F7 - Helsinki - Kotka - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M-L
M-P
L-S
M-S
M-P
M-S
S
Helsinki (Kamppi) 9:50 12:05 12:05 15:05 16:30 17:30 20:30 22:00
Helsinki (Viikki) 10:05 12:20 12:20 15:25 16:50 17:50 20:45 22:15
Porvoo (linja-autoasema) 10:40 12:55 - 15:55 17:25 - 21:15 22:45
Vanhakylä (valtatie 7) 11:00 13:15 13:05 16:15 17:45 18:30 21:35 23:05
Loviisa (valtatie 7) 11:10 13:25 13:15 16:25 17:55 18:40 21:45 23:15
Kotka (Sutela) 11:40 13:55 13:45 16:55 18:25 19:10 22:15 23:45
Kotka (linja-autoasema) 11:50 14:05 13:55 17:05 18:35 19:20 22:25 23:55

F7 - Kotka - Helsinki - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M-P
M-L
M-S
M-P
L-S
M-S
S
Kotka (linja-autoasema) 5:55 7:00 9:40 12:00 12:00 15:00 17:15 20:00
Kotka (Sutela) 6:05 7:10 9:50 12:10 12:10 15:10 17:25 20:10
Loviisa (valtatie 7) 6:30 7:35 10:15 12:35 12:35 15:35 17:50 20:35
Vanhakylä (valtatie 7) 6:40 7:45 10:25 12:45 12:45 15:45 18:00 20:45
Porvoo (linja-autoasema) 7:15 - 10:50 13:10 - 16:10 - -
Helsinki (Viikki) 7:55 8:30 11:20 13:40 13:30 16:40 18:45 21:30
Helsinki (Kamppi) 8:15 8:55 11:40 14:00 13:50 17:00 19:05 21:50


F77 - Helsinki - Porvoo - Kevätkumpu, arkisin koulupäivinä

Ajopäivät M-P
Helsinki (Kamppi) 6:00 7:00 7:30 8:00 9:00 11:00 13:20 14:20 15:30 16:00 16:30 17:10 18:10 19:10
Helsinki (Viikki) 6:20 7:20 7:50 8:20 9:20 11:20 13:40 14:40 15:50 16:20 16:50 17:30 18:30 19:30
Porvoo (linja-autoasema) 6:50 7:50 8:25 8:55 9:55 11:55 14:15 15:15 16:25 16:55 17:30 18:05 19:05 20:05
Porvoo (Kevätkumpu) 7:00 8:00 8:35 9:05 10:05 12:05 14:25 15:25 16:40 17:10 17:40 18:15 19:15 20:15

F77 - Kevätkumpu - Porvoo - Helsinki, arkisin koulupäivinä

Ajopäivät M-P
Porvoo (Kevätkumpu) 5:30 6:30 7:00 7:30 8:00 8:45 9:30 11:50 13:50 14:30 15:30 16:50 17:50 18:30 19:20 20:20
Porvoo (linja-autoasema) 5:40 6:45 7:15 7:45 8:15 9:00 9:45 12:05 14:05 14:45 15:45 17:05 18:05 18:45 19:30 20:30
Helsinki (Viikki) 6:15 7:25 7:55 8:25 8:55 9:35 10:20 12:40 14:40 15:20 16:20 17:40 18:40 19:20 20:05 21:05
Helsinki (Kamppi) 6:35 7:45 8:15 8:45 9:15 9:55 10:40 13:00 15:00 15:40 16:40 18:00 19:00 19:40 20:25 21:25

F77 - Helsinki - Porvoo - Kevätkumpu, lauantaisin ja pyhäpäivinä

Ajopäivät L
L-S
Helsinki (Kamppi) 7:00 8:00 9:00 11:35 14:05 16:35 19:10
Helsinki (Viikki) 7:20 8:20 9:20 11:55 14:25 16:55 19:30
Porvoo (linja-autoasema) 7:50 8:55 9:55 12:30 15:00 17:30 20:05
Porvoo (Kevätkumpu) 8:00 9:05 10:05 12:40 15:10 17:40 20:15

F77 - Kevätkumpu - Porvoo - Helsinki, lauantaisin ja pyhäpäivinä

Ajopäivät L
L-S
Porvoo (Kevätkumpu) 8:00 9:10 10:10 12:50 15:20 17:50 20:20
Porvoo (linja-autoasema) 8:15 9:20 10:20 13:00 15:30 18:05 20:30
Helsinki (Viikki) 8:55 9:55 10:55 13:35 16:05 18:40 21:05
Helsinki (Kamppi) 9:15 10:15 11:15 13:55 16:25 19:00 21:25


F8 - Helsinki - Turku - Pori - Vaasa - Kokkola - Oulu

Ajopäivät M-S
.
M-S
Helsinki (Kamppi) 7:40 19:15 Oulu (linja-autoasema) 9:25 22:10
Helsinki (Meilahti) 7:47 19:22 Liminka (valtatie 8) 9:45 22:30
Espoo (Lommila) 8:00 19:35 Raahe (valtatie 8) 10:25 23:10
Turku (yliopisto) 9:40 21:15 Pyhäjoki (valtatie 8) 10:45 23:30
Turku (Aurakatu) 9:45 21:20 Kalajoki (Shell) 11:05 23:50
Turku (linja-autoasema) 10:00 21:35 Kalajoki (hiekkasärkät) 11:10 23:55
Mynämäki (valtatie 8) 10:25 22:00 Kokkola (linja-autoasema) 12:15 1:00
Laitila (valtatie 8) 10:45 22:20 Pietarsaari (hotelli Polaris) 12:40 1:25
Rauma (linja-autoasema) 11:20 22:55 Vaasa (Matkakeskus) 14:05 2:50
Eurajoki (valtatie 8) 11:35 23:10 Närpiö (valtatie 8) 15:05 3:50
Luvia (valtatie 8) 11:50 23:25 Lålby (valtatie 8) 15:25 4:10
Pori (linja-autoasema) 12:20 23:55 Merikarvia (Tuorila) 16:00 4:45
Merikarvia (Tuorila) 12:55 0:30 Pori (linja-autoasema) 16:45 5:30
Lålby (valtatie 8) 13:25 1:00 Luvia (valtatie 8) 17:00 5:45
Närpiö (valtatie 8) 13:50 1:25 Eurajoki (valtatie 8) 17:15 6:00
Vaasa (Matkakeskus) 15:00 2:35 Rauma (linja-autoasema) 17:35 6:20
Pietarsaari (hotelli Polaris) 16:15 3:50 Laitila (valtatie 8) 18:00 6:45
Kokkola (linja-autoasema) 16:45 4:20 Mynämäki (valtatie 8) 18:20 7:05
Kalajoki (hiekkasärkät) 17:35 5:10 Turku (linja-autoasema) 19:00 7:40
Kalajoki (Shell) 17:40 5:15 Turku (Aurakatu) 19:05 7:45
Pyhäjoki (valtatie 8) 18:00 5:35 Turku (yliopisto) 19:10 7:50
Raahe (valtatie 8) 18:30 6:05 Espoo (Lommila) 20:55 9:30
Liminka (valtatie 8) 19:00 6:35 Helsinki (Meilahti) 21:10 9:45
Oulu (linja-autoasema) 19:30 7:05 Helsinki (Kamppi) 21:20 9:55

F8 - Helsinki - Turku - Pori - voimassa 14.5.2017 asti

Ajopäivät M-S
Helsinki (Kamppi) 7:40 10:15 12:15 14:15 16:15 19:15
Helsinki (Meilahti) 7:47 10:22 12:22 14:22 16:25 19:22
Espoo (Lommila) 8:00 10:35 12:35 14:35 16:40 19:35
Turku (yliopisto) 9:40 12:15 14:15 16:15 18:25 21:15
Turku (Aurakatu) 9:45 12:20 14:20 16:20 18:30 21:20
Turku (linja-autoasema) 10:00 12:35 14:35 16:35 18:45 21:35
Mynämäki (valtatie 8) 10:25 13:00 15:00 17:00 19:10 22:00
Laitila (valtatie 8) 10:45 13:20 15:20 17:20 19:30 22:20
Rauma (linja-autoasema) 11:20 13:55 15:55 17:55 20:05 22:55
Eurajoki (valtatie 8) 11:35 14:10 16:10 18:10 20:20 23:10
Luvia (valtatie 8) 11:50 14:25 16:25